هدر اصلی
1400/03/11 17:23:32
سرویس سیاسی
آقازاده دافساری:

راهبرد تعاملی ایران و عربستان باعث توسعه کشورهای منطقه می‌شود

رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مجلس گفت: راهبرد تعاملی ایران و عربستان باعث توسعه کشورهای منطقه می‌شود؛ چرا که دو قدرت منطقه ای به شمار می روند.
راهبرد تعاملی ایران و عربستان باعث توسعه کشورهای منطقه می‌شود رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مجلس گفت: راهبرد تعاملی ایران و عربستان باعث توسعه کشورهای منطقه می‌شود؛ چرا که دو قدرت منطقه ای به شمار می روند. https://cdn.icana.ir/d/019/202103105546518286.jpg راهبرد,تعاملی,ایران,و,عربستان,باعث,توسعه,کشورهای,منطقه,می‌شود Icana

سیدعلی آقازاده دافساری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به اهمیت مذاکره عربستان و ایران برای پیشبرد اهداف منطقه اشاره کرد و گفت: زمینه گفت‌وگو و تعامل میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای منطقه به ویژه عربستان سعودی همیشه وجود داشته است و یک ضرورت اجتناب ناپذیر خواهد بود.

نماینده مردم رشت در مجلس افزود: ایران و عربستان به لحاظ جغرافیایی همسایه هستند؛ ضمن اینکه از قدرت های منطقه هم به شمار می روند، لذا بخش زیادی از امنیت و وحدت منطقه ای بر عهده این دو کشور است؛ قطعا تهدیداتی که بیگانگان علیه کشورهای منطقه صورت می دهند باعث می شود که تعاملات منطقه ای روز افزون شود.

این نماینده مردم در مجلس تاکید کرد: همواره ارتباط با همسایگان از مبانی جمهوری اسلامی ایران بوده است، اما تحریک کشورهای برون منطقه ای و اشتباهات راهبردی که کشورهای منطقه به ویژه عربستان سعودی در رابطه با مصالح منطقه ای مرتکب شده اند، وحدت و تعامل را به چالش کشید و نتوانستیم از فرصت ظرفیت ملت‌های منطقه در جهت پیشبرد توسعه کشورهای جهان اسلام استفاده کنیم و متاسفانه محروم شده‌ایم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: تعامل و مذاکره ای که در حال حاضر با کشور عربستان وجود دارد، همان روند طبیعی بوده که همه همسایگان باید با همدیگر داشته باشند؛ قطعا عدم ارتباط دیپلماتیک و دوستانه منجر به وارد شدن خسارات به کشورهای منطقه به ویژه دو کشور مذکور خواهد بود.

آقازاده دافساری تصریح کرد: مذاکرات میان ایران و عربستان ادامه دارد و البته عربستان هم درک کرده که باید با برخی از اقدامات تحریک آمیز همچون باز کردن پای بیگانگان به منطقه، سرکوب یمنی ها و ... که راهبرد غلطی بوده دست بردارد و با جمهوری اسلامی که به شدت به دنبال وحدت میان کشورهای اسلامی است، همکاری کند؛ قطعا چنین موضوعی می تواند مقدمه ای برای ایجاد وحدت راهبردی در جهان اسلام و به دنبال آن توسعه منطقه باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet