هدر اصلی
1400/03/18 07:40:00
سرویس استان ها
گزارش خانه ملت از نظارت میدانی نمایندگان استان کرمانشاه( قسمت اول)؛

رایزنی با وزارت راه برای اجرای پروژه آزادراه همدان-کرمانشاه /پیگیری حل مشکلات واحدهای تولیدی و شهرک صنعتی سنقر /مذاکره با وزارت نفت برای اجرای پروژه پتروشیمی اورامانات

اعضای مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در سرکشی به حوزه های انتخابیه، به صورت گسترده ضمن بازدید و بررسی مشکلات استان، نشست هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه های انتخابیه برگزار کردند.
رایزنی با وزارت راه برای اجرای پروژه آزادراه همدان-کرمانشاه /پیگیری حل مشکلات واحدهای تولیدی و شهرک صنعتی سنقر /مذاکره با وزارت نفت برای اجرای پروژه پتروشیمی اورامانات اعضای مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در سرکشی به حوزه های انتخابیه، به صورت گسترده ضمن بازدید و بررسی مشکلات استان، نشست هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه های انتخابیه برگزار کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202106109594662311.jpg رایزنی,با,وزارت,راه,برای,اجرای,پروژه,آزادراه,همدان-کرمانشاه,/پیگیری,حل,مشکلات,واحدهای,تولیدی,و,شهرک,صنعتی,سنقر,/مذاکره,با,وزارت,نفت,برای,اجرای,پروژه,پتروشیمی,اورامانات Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اعضای مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در سرکشی به حوزه های انتخابیه ضمن بازدید و بررسی مشکلات، نشست های را  با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه انتخابیه برگزار کردند.

 

امضای قرداد مهندسی  EPC متیل آمین سنقر به عنوان نخستین متیل آمین در کشور

سیدجواد حسینی کیا نماینده مردم سنقر و کلیایی  و رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس در نشست بررسی مشکلات حوزه تولید در شهرستان حضور یافت، در این نشست در راستای تحقق شعار سال و رفع موانع تولید در سال جاری و مشکلات و چالش های این حوزه توسط تولید کنندگان و صاحبان صنایع شهرستان بیان و در حضور مسئولین مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت، همچنین در پایان این نشست بازدید از برخی واحد های تولیدی و شهرک صنعتی سنقر به منظور بررسی مشکلات این واحد ها با حضور مسئولان انجام گرفت.

جواد حسینی کیا

این نماینده مجلس در دوره یازدهم همچنین با دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت،درمان و آموزش پزشکی دیدار کرد و در این دیدار خواستار تعمیر سی تی اسکن بیمارستان  و پرداخت هزینه ها، تبدیل دانشکده پرستاری سنقر با توجه به وجود امکانات و زیر ساخت ها به دانشگاه علوم پزشکی، حضور پزشکان طرح در شهرستان و پرداخت بدهی های بیمارستان امام خمینی (ره) شد.

وی نیز از امضای قرداد مهندسی  EPC متیل آمین سنقر به عنوان نخستین متیل آمین در کشور با حضور رسول اشرف‌زاده مدیرعامل پترول و نوید شهیدی نیا مدیرعامل شرکت صنایع شیمیایی نگین سنقر و مشارکت شرکت‌های بام دژ طرح و پترو نیرو صبا خبر داد.

رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس همچنین با دکتر مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه دیدار کرده و در این دیدار تسریع در تعمیر سی تی اسکن بیمارستان امام خمینی(ره) افزایش واکسیناسیون  و حل معضلات و مشکلات شبکه بهداشت و درمان مورد بررسی قرار گرفت.

 

ضرورت تسریع در پروژه آزادراه همدان-کرمانشاه

محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با سفر به حوزه انتخابیه و مشاهده مشکلات مردم حوزه انتخابیه خواستار رسیدگی بیشتر مسئولان اجرایی به مشکلات مردم و حل آنها همچنین بالا بردن سطح معیشتی آنان شد.

محمد رشیدی

این نماینده مجلس در دوره یازدهم از پیگیری‌های بسیار برای احداث هرچه سریعتر پروژه آزادراه همدان-کرمانشاه  با توجه به اهمیت آن خبر داد و افزود: در همین راستا مکاتباتی با وزیر راه داشته و با تشریح ضرورت احداث این پروژه خواستار تسریع در اجرای آن شده ایم.

وی همچنین با حضور جمعی از فرهنگیان و معلمان در سالن جلسات آموزش و پرورش استان کرمانشاه از تعدادی از فرهنگیان شاهد و ایثارگر آموزش و پرورش استان کرمانشاه تجلیل کرد و با تاکید بر لزوم تکریم و بزرگداشت مقام معلم و به خصوص فرهنگیان پیشکسوت، گفت: تلاش‌ها و زحمات معلمان در دوران‌های مختلف بر دفتر روزگار نقش بسته و اگر پیشرفتی امروز در کشور حاصل شده است حاصل مجاهدت‌های این عزیزان است و این مهم وظیفه مارا در قبال تکریم این قشر جهادگر به ویژه فرهنگیان شاهد و ایثارگر را دو چندان می‌کند.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم همچنین از اولین کارخانه تولید شیرینی های سنتی و محلی استان بازدید کرده ودر جریان روند کار و مشکلات آن قرار گرفت و با تاکید بر لزوم حمایت از تولیدکنندگان داخلی، گفت: حمایت از تولید داخل، یعنی رونق اقتصاد و ایجاد اشتغال برای جوانان کشور و قطعا در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم.

 

آغاز کلنگ زنی پروژه احداث باند دوم محور قزانچی – پاوه

آرش زره تن لهونی نماینده مردم اورامانات و عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس در حاشیه بازدید از حوزه انتخابیه گفت: به دلیل محرومیت و عدم برخورداری و فقدان در آمد کافی در استان، مهاجرت مرزنشینان به شهرها یک ضایعه جبران ناپذیر است که متاسفانه در این استان اتفاق می افتد.

آرش زره تن لهونی

این نماینده مجلس در دوره یازدهم همچنین از محل اجرای کنار گذر شهر پاوه در گردنه شمشیر بازدید کرد و در این بازدید گفت: شروع عملیات اجرایی احداث باند دوم محور قزانچی – پاوه رویداد مهمی در حوزه توسعه راه های منطقه اورامانات بوده که خوشبختانه در سایه پیگیری های معمول کلنگ زنی پروژه امروز انجام شد که قطعه اول این پروژه باتوجه به پرحادثه بودن مسیر از خروجی شهر روانسر تا سه راهی بیاشوش به طول ۱۰٫۵ کیلومتراجرا می شود و احداث کنارگذر شهر پاوه نیز از ضرورت های این پروژه بوده که پس از اتمام قطعه اول، در فاز دوم طرح کنارگذر شهر پاوه نیز اجرا می‌شود.

وی هم چنین از پیگیری ها جهت اختصاص  مبلغ ۱۵ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی به جهت تکمیل بیمارستان ثلاث باباجانی به دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه خبر داد.

نماینده مردم اورامانات در مجلس همچنین پیگیری احداث ساختمان پزشکی قانونی درشهرستان های جوانرود و روانسر خبر داد که برای این امر ده میلیارد ریال اعتبار اولیه توسط وی  برای احداث ساختمان پزشکی قانونی روانسر و جوانرود (هر کدام پنج میلیارد ریال) صورت گرفت که عملیات اجرائی پزشکی قانونی جوانرود آغاز گردیده و انتظار می رود عملیات احداث پزشکی قانونی شهرستان روانسر نیز به زودی آغاز گردد.

وی همچنین با مدیرعامل شرکت پترول(سرمایه گذار پتروشیمی اورامانات) به منظور پیگیری شروع عملیات اجرائی پتروشیمی اورامانات در شهرستان روانسر دیدار کرد و در این دیدار گفت: برابر آخرین بررسی های کارشناسی طرح تولید محصول EPDM جایگزین اتیلن اکساید برای پتروشیمی اورامانات شد که این طرح در دو فاز ، فاز اول با ۵۰۰۰۰تن تولید سالانه و سرمایه گذاری ۱۵۴میلیون یورو و فاز دوم که فاز توسعه ای می باشد ، با یکصد هزار تن تولید سالانه در اورامانات اجرا خواهد شد که مجموع سرمایه گذاری این طرح در دو فاز آن حدودا سیصد و پنجاه میلیون یورو خواهد بود که با توجه به پیگیری های انجام شده در آخرین مذاکره با وزیر محترم نفت ، مهندس زنگنه اعلام نمود  به زودی عملیات اجرائی پروژه با حضور ایشان در منطقه شروع خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet