خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1400/03/18 12:25:40
سرویس صحن
جمیری در نطق میان دستور:

مردم باید از فرصت تاریخی انتخابات ریاست جمهوری برای عبور از فقر و فساد استفاده کنند

عضو کمیسیون انرژی مجلس، از مردم خواست تا با بهره‌مندی از فرصت تاریخی انتخابات ریاست جمهوری به رفع فقر، فساد و تبعیض موجود در کشور که حاصل عملکرد دولتی ناکارآمد بوده کمک کنند.
مردم باید از فرصت تاریخی انتخابات ریاست جمهوری برای عبور از فقر و فساد استفاده کنند عضو کمیسیون انرژی مجلس، از مردم خواست تا با بهره‌مندی از فرصت تاریخی انتخابات ریاست جمهوری به رفع فقر، فساد و تبعیض موجود در کشور که حاصل عملکرد دولتی ناکارآمد بوده کمک کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/202106105486048535.jpg مردم,باید,از,فرصت,تاریخی,انتخابات,ریاست,جمهوری,برای,عبور,از,فقر,و,فساد,استفاده,کنند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عبدالکریم جمیری در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز( سه‌شنبه 18 خردادماه) مجلس شورای اسلامی، ضمن درود به ارواح مطهر شهدا به ویژه 2 هزار شهید استان بوشهر و روح ملکوتی امام خمینی(ره) و آرزوی سلامتی برای رهبر معظم انقلاب اسلامی، از مردم حوزه انتخابیه اش برای اعتماد مجدد به وی قدردانی کرده و اعلام کرد: با تمام قدرت در پیگیری حقوق شما با احدی تعارف نکرده و بدون مسامحه از کرامت و شرافت برخواسته از فرهنگ دیرین و غنی شما قولا و عملا دفاع خواهم کرد.

نماینده مردم مردم  بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی، خطاب به مردم و نمایندگان مجلس، ادامه داد: از این فرصت استفاده می کنم تا شما عزیزان را با تصویری از استان بوشهر آشنا نمایم، این استان با سهم 6 درصدی از تولید ناخالص ملی، بهره مندی از خلیج فارس، حجم تولید آبزیان، بیشترین میزان تولید خرمای کشور، تامین 82 درصد گاز تولیدی و تحویل بیش از 90 درصد نفت خام صادراتی کشور امروز به مانند ایران عزیز حال و روز خوشی ندارد چرا که روح حاکم بر مدیریت کشور در سالهای اخیر امیدش به کدخدا بوده است نه خدا. تبعیض را بر ضعفا و فقرا وا داشته و از فشار آوردن به اشراف و ثروتمندان گریزانند.

وی تصریح کرد: از استانی سخن می گویم که از 4 هزار مگاوات برق تولید شده در آن نیمی را به شبکه سراسری برق تحویل می دهند اما در گرمای 45 درجه به واسطه همین نگاه تبعیض آمیز تصمیم می گیرند تا با قطعی برق آسایش و آرامش مردمانش را سلب نمایند.

جمیری افزود: از استانی بگویم که آب شرب مردمانش را به برجام نافرجام گره زده اند و در فصل گرم سال بعضی از شهرها و روستاهایش هفتگی یا 10 روز یکبار از نعمت آب آشامیدنی بهره می برند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: بوشهر همان استانی است که بیشترین خدمات را برای تولید و توسعه کشور ارائه داده و امروز هم برای توسعه ایران عزیز مطالبه می کند که اتمام پروژه نیمه تعطیل راه آهن به عزم جدی نیاز دارد اما گوشی بدهکار نیست و در اولویت بیستم بودجه قرار می گیرد.

جمیری یادآور شد: برای توسعه ایران عزیز است که می گوییم ساخت پالایشگاه های مشابه ستاره خلیج فارس در شمال استان بوشهر که محل تقاطع خطوط انتقال نفت و میعانات گازی می تواند کشور را خام فروشی و تحریم نفت نجات دهد.

وی افزود: برای تسهیل جریان گردش کالا در کشور است که می گوییم پروژه عمق بخشی به کانال ورودی به ارتقا تجهیزات بندر بوشهر را جدی بگیرید تا کشتی ها در سایر بنادر منتظر تخلیه بار نمانند و هزینه سربار آن دامن کشور را نگیرد.

جمیری عنوان کرد: با کمال تاسف با اینهمه فرصت برای خدمت به کشور کمترین بهره مندی را از توسعه کشور برده است به گونه ای که در شاخص های درمان و سلامت از آخرین استان های کشور است و از آمار بالای بیکاری رنج می برد و چنان نادیده انگاشته شده است که مردم عزیز و مقاوم آن از حداقل حقوق خود یعنی داشتن سند مالکیت محروم مانده اند.

وی افزود: قرار ما با ملت و انقلاب محرومان و پابرهنگان این نبود که امور بر مدار تبعیضات ناروا بگردد و نورچشمان و ولی نعمتان در پیچ و خم نظامات و تصمیمات غلط آزار ببینند.

جمیری اظهار کرد: یادآوری می کنم که هر جا انقلابی عمل کرده ایم رضایت و همراهی مردم را شاهد بوده ایم چنانکه اقدامات انقلابی حضرت آیت الله رییسی در دستگاه قضا را در همین مدت اندک مسئولیت، امیدآفرین، دلگرم کننده و اطمینان بخش بوده است.

وی افزود: البته بسیاری از ریزش های امروز و کسانی که سنگ دفاع از غرب را به سینه می زنند روزگاری انقلابی بوده اند پس انقلابی بودن مهم نیست، شرط مهم انقلابی ماندن است و انقلابی ماندن به این است که تا توان داریم تحول خواه و اصلاح گر باشیم.

جمیری خطاب به نمایندگان مجلس، گفت: مجلسی که مدال انقلابی بودن را از رهبری عزیز دریافت کرده است باید انقلابی بماند چون امیدها و چشم های نگران بسیاری به مجلس و عملکرد ما دوخته شده است باید فرصت کوتاه خدمت در مجلس را مغتنم شمرده در هنگامه تصمیم و دشواری مسیر و سختی کار انحراف به دل راه ندهیم و بدانیم که اگر گره شفافیت به دست این مجلس به درستی گشوده شود راه اصلاح اموز برای آیندگان بسیار هموار خواهد شد و شجاعت پذیرش دشواری این راه افتخاری است ماندگار در کارنامه یکایک ما.

وی افزود: از همه عزیزان استدعا دارم تا با گفتگوهای سازنده به مشاورت های مداوم مسیر تحول خواهی در مجلس به ویژه اصلاح آئین نامه داخلی را با جدیت دنبال کنیم چراکه نمی توان داعیه اصلاح و تحول در امور کشور را داشت و از فرآیندهای ناکارآمد داخلی مجلس چشم پوشید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تصریح کرد: و اما انتخابات، زنان و مردان ایرانی، جوانان، نخبگان و فرهیختگان بیدار باشید، غرب و جریان غرب را در دو انتخابات گذشته همه تلاش خود را برای انتخاب رییس جمهوری از جنس ناکارآمدی و ناتوانی به کار گرفت و امروز با تمسک به کاستی ها و ضعف های دولت در حل مشکلات اقتصادی، نظام اسلامی را ناکارآمد معرفی کرده تا مردم را از شرکت در انتخابات باز دارد. با درک دقیق توطئه دشمن باید از این فرصت تاریخی با هوشیاری بهره جست و کشور را از پرتگاه های ایجاد شده توسط غرب و غربگرایان به سمت قله های پیروزی هدایت نمود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، افزود: مردم عزیز، می توانیم در پایان خردادماه شاهد آغاز یک انقلاب اداری-اقتصادی برای رفع گرفتاری ها و دشواریهای کنونی باشیم یا شاهد تشکیل دولت سوم ناامیدی و بی تدبیری بوده و بار انتخاب ناصحیح خود را به دوش نظام و انقلاب بیندازیم، دولتی کارآمد و خدمتگذار، ولایتمدار و مردم دار، ساده و ظلم ستیز، ضد فقر و فساد و تبعیض خاص و نیاز امروز ما است به همت والای شما مردم شریف ایران ./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet