عید سعید غدیرخم
1400/03/18 12:59:45
سرویس صحن
نیک‌بین در اخطار اصل 75 قانون اساسی:

قرار نیست کلمات رهبری را به نفع خودمان تفسیر کنیم؛ آینده انقلاب روشن است

نماینده مردم کاشمر در مجلس گفت: گلایه مقام معظم رهبری از عدم احراز صلاحیت‌ها و تأیید صلاحیت‌ها نبود بلکه گلایه ایشان از انتشار شایعات برای رد صلاحیت افراد در کشور بود.
قرار نیست کلمات رهبری را به نفع خودمان تفسیر کنیم؛ آینده انقلاب روشن است نماینده مردم کاشمر در مجلس گفت: گلایه مقام معظم رهبری از عدم احراز صلاحیت‌ها و تأیید صلاحیت‌ها نبود بلکه گلایه ایشان از انتشار شایعات برای رد صلاحیت افراد در کشور بود. https://cdn.icana.ir/d/019/202105101165247120.jpg قرار,نیست,کلمات,رهبری,را,به,نفع,خودمان,تفسیر,کنیم؛,آینده,انقلاب,روشن,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جواد نیک بین در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 18 خردادماه) مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل 75 قانون اساسی گفت: برخی از کلمات از زبان دوستان ما در مجلس صادر می‌شود، این حرف حقی است که با شاخص ملاک و معیار انسان‌ها سنجیده شوند و ملاک سنجش مشخص باشد.

نماینده مردم کاشمر و بردسکن و خلیل آباد، کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: 8 سال آقای موسوی، 8 سال آقای هاشمی، 8 سال آقای خاتمی و 8 سال آقای روحانی و اگر بنی‌صدر را نیز جزو این دسته از افراد بدانیم بیش از 34 سال دولت در اختیار تفکری خاص اداره می‌شده است. در همه این سال‌ها شورای نگهبان به حق مدیریت کرده و تأیید صلاحیت‌ها را انجام داده و کسی اعتراض نداشته است.

وی ادامه داد: چون همیشه شورای نگهبان سعی بر این داشته تا سلایق مختلف را در چارچوب قانون و در انتخابات ریاست جمهوری پای میز مناظره و رقابت قرار دهد. دوستانی که داعیه‌دار بی‌عدالتی هستند کجا بودند که شورای نگهبان به حق در این دوره و دوره‌های گذشته کار خود را انجام داده است.

نیک‌بین تصریح کرد: اگر به دنبال حضور حداکثری مردم در انتخابات هستید اعتراضات خود را به صورت مکتوب اعلام می‌کردید و دلایل عدم احراز صلاحیت خود را به صورت خصوصی دریافت می‌نمودید و توضیحات و مستندات شورای نگهبان را مشاهده می‌کردید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: دلیل اینکه شورای نگهبان دلیل برخی از عدم احراز صلاحیت‌ها را اعلام نمی‌کند این است که شورای نگهبان حافظ آبروی شما و کسانی است که به هر دلیلی احراز آنها صلاحیت نشده، قرار است نظام جمهوری اسلامی از ظرفیت افرادی که رد صلاحیت شده‌ و یا احراز صلاحیت دریافت نکرده‌اند، استفاده کند. اگر به صورت علنی دلایل اعلام شود ظرفیت‌سوزی صورت می‌گیرد.

وی گفت: ای کاش یک بار در مقابل رفقای بی‌انصاف خود آیات قران و کلمات امیرالمومنین را می‌خواندید، رفقایی که با وقاحت تمام عامل بدبختی و وضعیت تأسف‌بار امروز را تفکر انقلابی می‌دانند و از تفکر غرب‌زده دولت‌های چهارگانه در سال‌های گذشته که کشور را تا پله سقوط پیش برد، دفاع می‌کنند.

نیک‌بین تصریح کرد: دولت‌هایی که بارها و بارها کشور را تا لبه پرتگاه سقوط پیش بردند و فتنه‌های مختلف را مدیریت کردند و کودتا را در ابتدای انقلاب راه انداختند، چه جایی علیه فتنه‌ای که بارها و بارها مقام معظم رهبری فرمودند خط قرمز است حرف زدید. چرا در مقابل افرادی که فتنه‌گر و بعضاً مدافع فتنه هستند سکوت کردید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: گلایه مقام معظم رهبری از عدم احراز صلاحیت‌ها و تأیید صلاحیت‌ها نبود بلکه گلایه ایشان از انتشار شایعات برای رد صلاحیت افراد در کشور بود. گلایه مقام معظم رهبری از این بود که چرا فضای مجازی ولنگار اجازه می‌دهد هر شایعه‌ای علیه انسان‌های محترم و بزرگواری که بعضاً رد صلاحیت شده‌اند، پخش شود. قرار نیست کلمات رهبری را به نفع خودمان تفسیر کنیم.

نیک‌بین با بیان اینکه آینده انقلاب روشن است، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند جبران کنید تا دلایل واهی برای افرادی که صلاحیت آنها احراز نشده پخش نشود و دلایل واقعی به آنها گفته شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet