هدر اصلی
1400/03/19 10:34:13
سرویس سیاسی
سلیمی با تشریح نشست غیرعلنی مجلس:

تعدادی از پرونده های کاندیداهای انتخابات شوراها مجددا بررسی می شود

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: تعدادی از پرونده کاندیداهای انتخابات شوراها با نظر مشترک رئیس هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت مورد بررسی قرار می گیرد و نتایج قطعی و نهایی اعلام شود.
تعدادی از پرونده های کاندیداهای انتخابات شوراها مجددا بررسی می شود عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: تعدادی از پرونده کاندیداهای انتخابات شوراها با نظر مشترک رئیس هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت مورد بررسی قرار می گیرد و نتایج قطعی و نهایی اعلام شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201903101017762878.jpg تعدادی,از,پرونده,های,کاندیداهای,انتخابات,شوراها,مجددا,بررسی,می,شود Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اشاره به نشست غیر علنی امروز ( چهارشنبه 19 خرداد ماه) گفت: این نشست درباره روند رسیدگی به بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر و روستا بود، در انتخابات شوراهای روستا کشور بیش از 288 هزار نفر ثبت نام کرده بودند که 269 هزار نفر از آن ها تایید شده اند یعنی 94 درصد تایید و 6 درصد ردصلاحیت شده اند. در شهرها 47 هزار و 317 نفر ثبت نام کرده بودند که 40 هزار و 364 نفر تایید شده اند.

وی ادامه داد: کاظمی رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا توضیحاتی ارائه کرد، بیان شد ملاک تایید صلاحیت استعلام از مراجع ذی ربط بوده و تلاش شده قانون رعایت شود، 10 نفر از نمایندگان سوالات خود را مطرح کردند و برخی شبهات بیان شد.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قانون در حوزه رسیدگی به صلاحیت کاندیداهای شوراها نیاز به بازنگری دارد، دکتر قالیباف در جمع بندی به این نکته اشاره کرد که باید قانون انتخابات شوراها به سرعت بازنگری شود.

سلیمی گفت: قانون برای انتخابات شوراهای شهر و روستا دبیرخانه دائمی در استان ها پیش بینی کرده است، در دوره انتخابات حجم بالایی از پرونده کاندیداها به این دبیرخانه می رسد و فشار کار افزایش می یابد، از این رو باید در این بخش تجدید نظر صورت گیرد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بنا شد تعدادی از پرونده ها با نظر مشترک رئیس هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت مورد گفت وگو قرار گیرد و نتایج قطعی و نهایی اعلام شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet