عید سعید غدیرخم
1400/03/23 09:13:11
سرویس استان ها
گزارش خانه ملت از نظارت میدانی نمایندگان استان کرمانشاه( قسمت دوم)؛

توافق با کشور عراق جهت راه‌اندازی بازارچه تیله‌کوه سرپل ذهاب/مذاکره برای اجرای فاز نخست پروژه بیمارستان دالاهو ظرف یک ماه آینده/پیگیری حل مشکلات حوزه آب، جاده و گاز روستاهای کم برخوردار هرسین

اعضای مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در سرکشی به حوزه های انتخابیه، به صورت گسترده ضمن بازدید و بررسی مشکلات استان، نشست هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه های انتخابیه برگزار کردند.
توافق با کشور عراق جهت راه‌اندازی بازارچه تیله‌کوه سرپل ذهاب/مذاکره برای اجرای فاز نخست پروژه بیمارستان دالاهو ظرف یک ماه آینده/پیگیری حل مشکلات حوزه آب، جاده و گاز روستاهای کم برخوردار هرسین اعضای مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در سرکشی به حوزه های انتخابیه، به صورت گسترده ضمن بازدید و بررسی مشکلات استان، نشست هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه های انتخابیه برگزار کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202106109043151819.jpg توافق,با,کشور,عراق,جهت,راه‌اندازی,بازارچه,تیله‌کوه,سرپل,ذهاب/مذاکره,برای,اجرای,فاز,نخست,پروژه,بیمارستان,دالاهو,ظرف,یک,ماه,آینده/پیگیری,حل,مشکلات,حوزه,آب،,جاده,و,گاز,روستاهای,کم,برخوردار,هرسین Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اعضای مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در سرکشی به حوزه های انتخابیه ضمن بازدید و بررسی مشکلات، نشست هایی را  با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه انتخابیه برگزار کردند.

 

لزوم تقویت زیرساخت‌های حوزه فرهنگ و هنر، در اسلام‌آباد‌غرب و دالاهو

مجتبی بخشی پور نماینده مردم اسلام آباد غرب ودالاهو و عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس از پیگیری و رایزنی‌های لازم برای تامین تجهیزات لازم بیمارستان اسلام‌آبادغرب خبر داد و گفت: حواله یک دستگاه سی‌تی‌اسکن از وزارت بهداشت اخذ شده و به بیمارستان تحویل می شود همچنین پیگیر تحویل یک دستگاه «ام‌.آر.آی» از وزارت بهداشت برای بیمارستان اسلام آباد غرب نیز هستیم.

مجتبی بخشی پور

این نماینده مجلس در دوره یازدهم همچنین به پیگیری ساخت بیمارستان دالاهو نیز اشاره کرد و افزود: با پیگیری‌های مکرر اعتبار لازم برای اجرای فاز اول بیمارستان دالاهو نیز تامین شده و ظرف یک ماه آینده، پیمانکار طرح نیز مشخص می شود.

وی همچنین با وزیر فرهنگ و ارشاد دیدار کرده و از سید عباس صالحی خواست که برای تقویت زیرساخت‌های حوزه فرهنگ و هنر، در حوزه انتخابیه اسلام‌آباد‌غرب و دالاهو، اعتبارات ویژه در نظر گرفته شود.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس همچنین با وزیر آموزش و پرورش دیدار کرد و خواستار احقاق حقوق جامعه فرهنگیان و رفع مشکلات آنان شد و  در این دیدار با طرح مشکلات معلمین، سرایداران، حق‌التدریسی‌ها، پیش‌دبستانی‌ها، نیروهای آزاد، نهضت سوادآموزی و افراد مشمول ماده ۲۸، از وزیر وزیر محترم آموزش پرورش درخواست کرد تا سرحد امکان نسبت حل مشکلات جامعه فرهنگیان و برآورده کردن درخواست‌های آنان، تلاش شود و در بخش دیگری از سخنانش، لزوم هماهنگی و هم‌‌صدایی مجلس و دولت برای حل مشکلات و خدمت به جامعه فرهنگیان را یکی از الزامات مهم دانست.

 

کلنگ زنی احداث ۲ پروژه ورزشی در محله کم برخوردار طالقانی هرسین

علی رضائی نماینده مردم کنگاور و صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی با سفر به حوزه انتخابیه و مشاهده مشکلات مردم حوزه انتخابیه خواستار رسیدگی بیشتر مسئولان اجرایی به مشکلات مردم و حل آنها همچنین بالا بردن سطح معیشتی آنان شد.

علی رضایی

این نماینده مجلس در دوره یازدهم از مناطق محروم کاکاوند غربی و بخش مرکزی شهرستان هرسین بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات آنها قرار گرفت که در این بازدید مشکلات روستاهای منطقه کاکاوند و بخش مرکزی شهرستان هرسین در حوزه آب، جاده و گاز مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهایی برای رفع مشکلات ارائه شد.

وی همچنین از روستاهای کم برخوردار شهرستان هرسین بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات آنها قرار گرفت که در این بازدید مشکلات روستاهای  چمن اسماعیل،  میدان،  چشمه کبود،  پاسار و سرخه ده   شهرستان هرسین در حوزه آب، راه مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهایی برای رفع مشکلات آنها مطرح شد.

رضائی از پیگیری در مورد احداث آزاد راه همدان _کرمانشاه خبر داد و در این خصوص بیان داشت: احداث این آزاد راه برای مردم شریف ساکن در محدوده این مسیر، بسیار مهم و حیاتی است و با توجه به شرایط زیست محیطی، منافع ملی و توجیهات فنی و اقتصادی و نظر دستگاه های مربوطه، تلاش نمودیم به سرعت مجوز های لازم را در جهت احداث این پروژه ملی اخذ نمائیم.

نماینده مردم کنگاور و صحنه و هرسین در مجلس هم چنین در آیین کلنگ زنی احداث ۲ پروژه ورزشی در محله کم برخوردار طالقانی(کاو)شهر حضور یافت و در این خصوص گفت: این پروژه ها شامل سالن سقف بلند ورزشی و زمین مینی فوتبال چمن مصنوعی می باشد و به منظور اجرای پروژه های مذکور ۵۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

 

توافق با کشور عراق جهت راه اندازی بازارچه تیله کوه سرپل ذهاب

شهریار حیدری نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب و عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس با اشاره به پیگیری های خود گفت: مهم ترین پیگیری مسئله تصویب مناطق آزاد بود چراکه هر منطقه ای جداگانه از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد پیگیری قرار می گرفت که نزدیک به 10 ماه به صورت مستمر و بدون تبلیغات و اطلاع رسانی پیگیر موضوع قصر شیرین بودیم که با دید مثبت مجمع این اتفاق صورت گرفت.

شهریار حیدری

این نماینده مجلس در دوره یازدهم همچنین از پیگیری دو پروژه مهم پتروشیمی و پالایشگاه در منطقه خبر داد که در این خصوص گفت: جلسات متعددی با وزیر نفت در خصوص توجه به بحث پتروشیمی و پالایشگاه در منطقه انجام شد که در نهایت با ایجاد پالایشگاه گاز و صنعت پتروشیمی در حوزه انتخابیه موافقت صورت گرفت.

وی همچنین از پیگیری سد هواسان در دشت ذهاب خبر داد و در این خصوص گفت: قرار بود که این سد در سال 99 به بهره برداری برسد اما متاسفانه در حال حاضر تنها 6 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است بنابراین برای این پروژه در بودجه 1400 ردیف بودجه گرفته شد و 700 میلیارد تومان از محل ماده 56 اعتبار برای سال های آینده دریافت شد که امید است طی 3 سال آینده این پروژه مهم به بهره برداری برسد.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب در مجلس از پیگیری ایجاد بازارچه تیله کوه در سرپل ذهاب خبر داد و در این خصوص گفت: با کشور عراق توافق کردیم که هرچه سریعتر این بازارچه راه اندازی شود  که با راه اندازی بازارچه رونق اقتصادی ، صادرات و واردات و اشتغال در منطقه ایجاد خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet