عید سعید غدیرخم
1400/03/23 08:30:00
سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس انتقاد کرد:

بلاتکلیفی جاماندگان مربیان قرآن در راه استخدام

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از تعلل آموزش و پرورش در جذب معلمان قرآنی پیش از سال ۹۲، تصریح کرد: این معلمان باید به شیوه‌ای که همکارانشان طی سالیان گذشته جذب شدند به استخدام آموزش و پرورش در آیند و نباید آزمونی از آن‌ها گرفته شود.تعداد آن‌ها کمتر از ۳۰۰ نفر است.
بلاتکلیفی جاماندگان مربیان قرآن در راه استخدام سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از تعلل آموزش و پرورش در جذب معلمان قرآنی پیش از سال 92، تصریح کرد: این معلمان باید به شیوه‌ای که همکارانشان طی سالیان گذشته جذب شدند به استخدام آموزش و پرورش در آیند و نباید آزمونی از آن‌ها گرفته شود.تعداد آن‌ها کمتر از 300 نفر است. https://cdn.icana.ir/d/019/202007107382202424.jpg بلاتکلیفی,جاماندگان,مربیان,قرآن,در,راه,استخدام Icana

احمدحسین فلاحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با تأکید بر ضرورت تبدیل وضعیت تعدادی از مربیان قرآنی قراردادی بازمانده پیش از سال 1392، عنوان کرد: بر اساس قانون مصوب مجلس و مجوز آموزش و پرورش اقدام به جذب این مربیان قرآنی باید صورت می‌گرفت که به دلیل اهمال کاری مدیران استانی آموزش و پرورش این اقدام تا به امروز به تأخیر افتاده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از 5 هزار مربی قرآنی پیش از سال 92 فقط کمتر  از 300 نفر از این مربیان جذب آموزش و پرورش نشدند، افزود: آموزش و پرورش نباید به دلیل تعلل مدیران استانی این عزیزان را از حق خود محروم کند. موضوع این جاماندگان پیش از سال 92 با معلمان طرح امین متفاوت است و این افراد بایستی تا امروز به استخدام رسمی آموزش و پرورش در می‌آمدند.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: این معلمان باید به شیوه‌ای که همکارانشان طی سالیان گذشته جذب شدند به استخدام آموزش و پرورش در آیند و نباید آزمونی از آن‌ها گرفته شود.

معلمان طرح امین با آزمون جذب آموزش و پرورش خواهند شد

وی درباره وضعیت مربیان قرآنی و پرورشی طرح امین نیز توضیح داد: با تصویب الحاق یک تبصره به بند (2) ماده الحاقی قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش در مجلس و تأیید آن توسط شورای نگهبان، فرصتی برای این معلمان ایجاد شد تا در کنار آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی در آزمون 20 تیرماه شرکت کنند.

آزمون 20 تیرماه حدود 10 هزار متقاضی دارد

فلاحی افزود: تعداد معلمان طرح امین حدود یک هزار و 400 معلم برآورد می‌‎شود و به نظر می‌‎رسد آزمون 20 تیرماه این عزیزان در کنار معلمان نهضتی حدود 10 هزار متقاضی داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet