عید قربان
1400/03/22 16:37:58
سرویس اقتصادی
رئیسی خبر داد:

صید ترال در پوشش شناورهای سنتی

رئیسی نماینده مردم میناب و رودان و جاسک و سیریک و بشاگرد در مجلس، گفت: متاسفانه تعدادی از لنج‌هایی که باید صید سنتی انجام دهند با خرید تجهیزات صید به روش ترال اقدام به صیادی می‌کنند.
صید ترال در پوشش شناورهای سنتی رئیسی نماینده مردم میناب و رودان و جاسک و سیریک و بشاگرد در مجلس، گفت: متاسفانه تعدادی از لنج‌هایی که باید صید سنتی انجام دهند با خرید تجهیزات صید به روش ترال اقدام به صیادی می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006106700976301.jpg صید,ترال,در,پوشش,شناورهای,سنتی Icana

حسین رئیسی نماینده مردم میناب و رودان و جاسک و سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص شایعاتی در زمینه آغاز صید ترال در جنوب کشور، گفت: صید ترال در گذشته توسط کشتی‌های بزرگ با تجهیزات پیشرفته  به صورت کف‌روبی انجام می‌شود که در حال حاضر متوقف شده‌ است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه تعدادی از لنج‌هایی که باید صید سنتی انجام دهند با خرید تجهیزات صید به روش ترال اقدام به صیادی می‌کنند، ادامه داد: به سازمان شیلات در زمینه انجام صید ترال توسط شناورهای کوچک مکررا تذکر داده شده است تا با آنها برخورد لازم انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقرر شده است نیروهای عمل کننده در دریا با شناورهای صیادی سنتی که از روش ترال استفاده می‌کنند مقابله کنند، تصریح کرد: ممنوعیت صید ترال توسط کشتی‌های صنعتی بزرگ به قوت خود باقی است و حق استفاده از این روش وجود ندارد.

رئیسی با تاکید بر اینکه کشتی‌های سنتی نیز مجوز استفاده از روش ترال را ندارند، عنوان کرد: اولین متولی مقابله با شناورهای صیادی متخلف گارد حفاظت سازمان شیلات است اما آنها اعلام می‌کنند تجهیزات لازم را در اختیار ندارند به همین دلیل درخواست داریم نیروهای دریایی سپاه و دریابانی که تجهیزات لازم را در اختیار دارند برای جلوگیری از تخلفات صیادی اقدام کنند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet