عید سعید غدیرخم
1400/03/23 09:10:50
سرویس اجتماعی
بابایی کارنامی:

دولت آینده باید تشکل‌های کارگری فعال در کشور را به رسمیت بشناسد

رییس فراکسیون کارگری مجلس، گفت: دولت آینده باید شرایطی را فراهم کند که تشکل‌های کارگری که در کشور فعالیت دارند رسمیت داشته باشند و از پشتوانه قانونی بهره‌مند باشند تا بتوان از این ظرفیت به نفع جامعه کارگران استفاده کرد.
دولت آینده باید تشکل‌های کارگری فعال در کشور را به رسمیت بشناسد رییس فراکسیون کارگری مجلس، گفت: دولت آینده باید شرایطی را فراهم کند که تشکل‌های کارگری که در کشور فعالیت دارند رسمیت داشته باشند و از پشتوانه قانونی بهره‌مند باشند تا بتوان از این ظرفیت به نفع جامعه کارگران استفاده کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202105108630194824.jpg دولت,آینده,باید,تشکل‌های,کارگری,فعال,در,کشور,را,به,رسمیت,بشناسد Icana

علی بابایی کارنامی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوعاتی در حوزه کارگری که دولت آینده توجه به آنها را باید در اولویت دستورکار خود قرار دهد، گفت: کارگران با تعدادی مشکلات اساسی مواجه هستند که یکی از آنها عدم امنیت شغلی این قشر است که تحقق این مهم نیاز به توجه جدی دولت دارد، همچنین حمایت از کارگران ساختمانی از جمله موضوعاتی است که دولت آینده باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشد.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: رفاه و مسکن کارگران از دیگر موضوعاتی است که دولت آینده باید به طور جدی پیگیری و محقق کند، چرا که این قشر در شرایط کنونی به دلیل مشکلات شدید اقتصادی، توان تامین هزینه‌های این بخش را ندارند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: رعایت حق سه جانبه‌گرایی در تصمیم‌گیری‌ها برای حوزه کارگری نیز از حقوق مسلم کارگران بوده که تاکنون نادیده گرفته شده است، چرا که ما بر اساس قانون موظف هستیم شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم که کارگر، کارفرما و دولت در جلسات شورای عالی کار به نظر یکدیگر به ویژه نماینده کارگران احترام بگذارند.

رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت آینده باید شرایطی را فراهم کند که تشکل‌های کارگری که در کشور فعالیت دارند رسمیت داشته باشند و از پشتوانه قانونی بهره‌مند باشند تا بتوان از این ظرفیت به نفع جامعه کارگران استفاده کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet