خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1400/03/23 13:27:37
سرویس اجتماعی
عنابستانی با اشاره به اولویت های مسائل اجتماعی در دولت آینده:

دولت سیزدهم باید به مسائل اجتماعی مثل پازل نگاه کند

سخنگوی فراکسیون مقابله با آسیب های اجتماعی با تاکید بر اینکه توجه ویژه به مساله خانواده و جمعیت می تواند از اولویت های ویژه دولت آینده باشد، گفت: برای مسائل اجتماعی نمی‌توان اولویت بندی کرد زیرا مانند قطعات پازل به هم مربوط هستند و مدیریت تمامی آسیب ها باید در دستور کار قرار گیرد.
دولت سیزدهم باید به مسائل اجتماعی مثل پازل نگاه کند سخنگوی فراکسیون مقابله با آسیب های اجتماعی با تاکید بر اینکه توجه ویژه به مساله خانواده و جمعیت می تواند از اولویت های ویژه دولت آینده باشد، گفت: برای مسائل اجتماعی نمی‌توان اولویت بندی کرد زیرا مانند قطعات پازل به هم مربوط هستند و مدیریت تمامی آسیب ها باید در دستور کار قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202009109141802915.jpg دولت,سیزدهم,باید,به,مسائل,اجتماعی,مثل,پازل,نگاه,کند Icana

علی اصغر عنابستانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه تمامی آسیب های اجتماعی در دولت مغفول مانده است، گفت: عملکرد و آمار برنامه ششم هم همین موضوع را به ما نشان می دهد؛ دولت در برنامه ششم توسعه مکلف به کاهش 25 درصدی 5 آسیب اجتماعی شده است اما متاسفانه آسیب ها نه تنها روند کاهشی نداشته بلکه با افزایش آنها هم روبرو هستیم. 

وی ادامه داد: شاهد افزایش آمارهای طلاق، حاشیه‌نشینی، اعتیاد، کودکان کار و خشونت‌ها هستیم و در واقع دولت به طور کلی حوزه آسیب‌ها را رها کرده البته آسیب‌ها به طور مستقیم تحت تاثیر مسائل اقتصادی است و آسیب‌های اجتماعی هم به تبع شرایط اقتصادی نامناسب  افزایش می‌یابند.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی مهمترین اولویت دولت آینده در حوزه آسیب‌های اجتماعی را اعتیاد دانست و تصریح کرد: آمارهای مصرف و تنوع اعتیاد به شدت در حال گسترش است و شاهد حضور معتادان متجاهر در برخی محله ها و مناطق پایتخت هستیم که به هیچ وجه زیبنده و در شان جمهوری اسلامی نیست بنابراین یکی از اولویت های اصلی دولت آینده باید پرداختن به مساله اعتیاد باشد.

عنابستانی بر ضرورت ساماندهی مسئله خانواده از جمله طلاق تاکید کرد و یادآور شد: توجه ویژه به مساله خانواده و جمعیت می تواند از اولویت های ویژه دولت آینده باشد البته برای مسائل اجتماعی نمی‌توان اولویت بندی کرد زیرا مانند قطعات پازل به هم مربوط هستند و مدیریت تمامی آسیب ها باید در دستور کار قرار گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: دولت‌ها باید توجه ویژه ای به حوزه آسیب‌های اجتماعی داشته باشند؛ امیدواریم کشور شرایط اقتصادی بهتری را در آینده داشته باشد تا با بهبود وضعیت اقتصادی بتوان برخی از آسیب ها را کاهش داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet