عید سعید غدیرخم
1400/03/24 14:36:40
سرویس اقتصادی
نظری:

دولت بدون تاخیر مطالبات کشاورزان را پرداخت کند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: کمیسیون کشاورزی مجلس با نرخ تعیین شده گندم مخالفت کرد و آن را بر خلاف مصوبه مجلس شورای اسلامی دانست زیرا قیمت گندم باید به صورت قطعی تعیین می‌شد.
دولت بدون تاخیر مطالبات کشاورزان را پرداخت کند عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: کمیسیون کشاورزی مجلس با نرخ تعیین شده گندم مخالفت کرد و آن را بر خلاف مصوبه مجلس شورای اسلامی دانست زیرا قیمت گندم باید به صورت قطعی تعیین می‌شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005103554818205.jpg دولت,بدون,تاخیر,مطالبات,کشاورزان,را,پرداخت,کند Icana

علیرضا نظری عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص روند خرید تضمینی گندم، گفت: پس از فراز و فرودهای فراوان نهایتا در شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی نرخ خرید تضمینی گندم تعیین شد.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نرخ مبنای قیمت خرید تضمینی گندم 4 هزار تومان بوده است و هزار تومان نیز به عنوان تشویقی در نظر گرفته شد، عنوان کرد: کمیسیون کشاورزی مجلس با نرخ تعیین شده گندم مخالفت کرد و آن را بر خلاف مصوبه مجلس شورای اسلامی دانست زیرا قیمت گندم باید به صورت قطعی تعیین می‌شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت در زمینه تعیین قیمت خرید تضمینی گندم برخلاف مصوبه مجلس عمل کرد، ادامه داد: در حال حاضر وضعیت برداشت و تحویل گندم به سیلوهای دولتی در مناطق مختلف کشور متفاوت بوده و در حال حاضر در استان مرکزی برداشت این محصول آغاز نشده است.

وی با تاکید بر اینکه دولت در مناطقی که برداشت و تحویل گندم آغاز شده باید هرچه سریع تر تمامی مطالبات کشاورزان را پرداخت کند، عنوان کرد: گزارش دقیقی از میزان تحویل گندم به سیلوهای دولتی و پرداخت مطالبات کشاورزان به کمیسیون کشاورزی ارسال نشده است. در قانون به صراحت آمده است که دولت باید به سرعت و بدون تاخیر طلب کشاورزان گندم کار را پرداخت نماید./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet