عید قربان
1400/03/25 14:26:15
سرویس استان ها
حسینی:

رفع معضلات آبی تبدیل به یک اولویت شده است

نماینده مردم خدابنده در مجلس با بیان اینکه رفع مشکلات و معضلات آبی تبدیل به یک اولویت شده است،گفت: تخصیص آب از سد تالوار برای آب شرب خدابنده تعیین تکلیف شده است.
رفع معضلات آبی تبدیل به یک اولویت شده است نماینده مردم خدابنده در مجلس با بیان اینکه رفع مشکلات و معضلات آبی تبدیل به یک اولویت شده است،گفت: تخصیص آب از سد تالوار برای آب شرب خدابنده تعیین تکلیف شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202101104238897472.jpg رفع,معضلات,آبی,تبدیل,به,یک,اولویت,شده,است Icana

به گزارش  خبرگزاری  خانه ملت، سید البرز حسینی درباره وضعیت مشکلات و معضلات آبی خدابنده،گفت: تنش آبی در سالهای اخیر به یکی از معضل های اصلی منطقه و اولویت ما تبدیل شده است و این در حالی که  برای رفع آن با تقی زاده خامسی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا جلساتی را برگزار کردیم.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی  تصریح کرد: در جلسه مذکور  مقرر شد که تامین آب برای بخش مرکزی و پنج شهر این منطقه که مشکل اساسی دارند صورت گیرد (در حال حاضر تخصیص آب از سد تالوار برای شرب خدابنده تعیین تکلیف شده است.

وی ادامه داد:  اهداف اولیه سد تالوار و با توجه به خشکسالی های اخیر و میزان آب ذخیره شده در پشت سد تالوار و همچنین تنش آبی موجود در منطقه خدابنده و بازنگری در ابلاغیه تخصیص آب از پسرا تالوار  نیز  در  جلسه مذکور  بررسی شد و از همین رو شاهد تایید و موافقت برای تخصیص آب شرب و صنعت از سد تالوار جهت رفع کمبودهای منطقه  هستیم.

 حسینی یادآورشد: بازدید میدانی از طرح ها و مناطق بحرانی همچنین بازدید از سد تالوار  در  دستور کار قرار گرفت و این در حالی که وضعیت روستاهای اطراف دریاچ سد گلابر در محدوده شهرستان خدابنده و امکان تامین آب شرب اطراف دریاچه  مورد بررسی قرار گرفت. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet