خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1400/04/06 10:08:21
سرویس صحن
در پاسخ به تذکر سلیمی؛

قالیباف: قانون اقدام راهبردی دقیقاً در حال اجرا است

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده محلات درباره اجرای قانون اقدام راهبردی گفت: پس از گذشت فرصت سه ماهه‌ای که در قانون آمده، هیچ چیزی تمدید نشده و پس از آن نیز هیچ کدام از موضوعاتی که در داخل ضبط شده هیچ‌وقت به آژانس داده نشده و در اختیار جمهوری اسلامی ایران است، قانون دقیقاً در حال اجرا است.
قالیباف: قانون اقدام راهبردی دقیقاً در حال اجرا است رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده محلات درباره اجرای قانون اقدام راهبردی گفت: پس از گذشت فرصت سه ماهه‌ای که در قانون آمده، هیچ چیزی تمدید نشده و پس از آن نیز هیچ کدام از موضوعاتی که در داخل ضبط شده هیچ‌وقت به آژانس داده نشده و در اختیار جمهوری اسلامی ایران است، قانون دقیقاً در حال اجرا است. https://cdn.icana.ir/d/019/202103100370439492.jpg قالیباف:,قانون,اقدام,راهبردی,دقیقاً,در,حال,اجرا,است Icana

به گزارش خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 6 تیر ماه) مجلس شورای اسلامی با استناد به مواد (198) و (199) قانون آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: متأسفانه در این دوره از مجلس باب شده که پس از اینکه شورای نگهبان از طرح یا لایحه‌ای ایراد می‌گیرد، کمیسیون تخصصی به جای رفع ایراد، موارد زیادی را به طرح اضافه می‌کند این در حالی است که کمیسیون صرفاً باید ایراد را رفع کرده یا آن را حذف کند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصلاحات انجام گرفته از سوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول به منظور تأمین نظر شورای نگهبان توضیح داد: کمیسیون به منظور تأمین نظر شورای نگهبان ماده (3) این طرح که پیش از این 6 خط بود را به بیش از 25 خط افزایش داده است در حالی که باید تنها ایراد شورای نگهبان را در چارچوب مورد نظر اصلاح می‌کرد.

وی اضافه کرد: شورای نگهبان ماده مذکور را مغایر با اصول (75)، (85) و (138) قانون اساسی دانسته که کمیسیون مغایرت با اصول (85) و (138) را رفع کرده اما در متن اصلاحی کمیسیون عبارت سامانه الکترونیکی ثبت اسناد آمده است حال باید کمیسیون پاسخ دهد که منظور از این سیستم، سامانه فعلی است یا سامانه‌‌ای جدید؛ اگر منظور سامانه فعلی است که ایراد اصل (75) برطرف شده است در غیر این صورت این ایراد شورای نگهبان همچنان پابرجاست.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: در قانون اقدام راهبردی سه ماه به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی فرصت دادیم که این فرصت یک ماه دیگر نیز تمدید شد، با این حال حدود 3 روز است که این فرصت نیز به اتمام است، حال خودمان باید از مصوبه مجلس دفاع کنیم.

سلیمی خطاب به رئیس مجلس افزود: آیا شورای عالی امنیت ملی در این باره تصمیمی گرفته که از آن اطلاع نداریم؟ لطفاً تذکر لازم را در این زمینه بفرمایید.

دکتر محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: منظور کمیسیون در متن اصلاحی سامانه موجود است؛ همچنین بر اساس توضیحات ارائه شده متنی اضافه نشده و موضوعات مطرح شده به منظور رفع ابهام و ارائه توضیحات لازم درباره تعرفه‌گذاری در متن اصلاحی آورده شده تا رفع ابهام انجام گرفته و شورای نگهبان قانع شود؛ بنابراین این اخطار وارد نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: درباره آژانس قبلاً نیز تذکر دادم، الان هم می‌گویم پس از زمان سه ماهه ای که گذشت، هیچ چیزی تمدید نشده و پس از آن هیچ کدام از موضوعاتی که در داخل ضبط شده، هیچ‌وقت به آژانس داده نمی‌شود و در اختیار جمهوری اسلامی ایران است، قانون دقیقاً در حال اجرا است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet