هدر اصلی
1388/09/07 07:44:00
سرویس بین الملل

دیدار هیات پارلمانی ایران با اعضای کمیته فرهنگی پارلمان بلغارستان

**هیاتی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی روز جمعه در صوفیه با رئیس و اعضای کمیته فرهنگی پارلمان بلغارستان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش ایرنا، در این دیدار "سیدرضا اکرمی" نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به مشترکات فرهنگی بین ایران و بلغارستان، ابراز امیدواری کرد همکاری های دو کشور در بخش فرهنگی بیش از پیش توسعه و تعمیق یابد.

وی همچنین با بر شمردن فعالیت های عمده مجلس شورای اسلامی در وضع قوانین فرهنگی متناسب با نیازهای جامعه، به تشریح ساختار مجلس و وظایف نمایندگان مردم پرداخت و ابراز امیدواری کرد که نمایندگان مجالس ایران و بلغارستان نقش موثری در نزدیکتر ساختن مردم دو کشور ایفا کنند.

در ادامه این دیدار اکرمی ضمن دعوت از رییس کمیته فرهنگی پارلمان بلغارستان برای سفر به جمهوری اسلامی ایران، دیدار مقامات مسئول فرهنگی و نمایندگان پارلمانی را در شناسایی و بالفعل کردن ظرفیت های همکاری دو طرف موثر دانست و بر تعیین مکانیزمی برای ایجاد سهولت درتعامل مردم دو کشور و نمایندگان آنها تاکید کرد.

دراین دیدار "ملک محمدی" نماینده دامغان نیز با اشاره به حسن روابط جمهوری اسلامی ایران و بلغارستان ، ابراز امیدواری کرد با حمایت نهادهای قانونگذاری دو کشور ، تعامل فرهنگی بین ایران و بلغارستان افزایش یابد.

"دانییلا پترووا" و دیگر اعضای پارلمان بلغارستان نیز در این نشست با شاره به روابط دوستانه دو کشور، فرهنگ و هنر را عامل موثری در ارتقاء مناسبات بین دولتها و ملتها ارزیابی کردند و از ابتکار طرف ایرانی دربذل توجه به نقش کمیسیون فرهنگی پارلمان برای این منظور اظهار خرسندی کردند .

پترووا همچنین برنامه مبادلات فرهنگی بین دو کشور را چارچوب مناسبی برای تعیین و پیگیری همکاری های فرهنگی ایران و بلغارستان دانست و ابراز امیدواری کرد که با امضاء این سند روابط فرهنگی دو کشور گسترش یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet