آغاز هفته وحدت
1400/04/15 09:36:51
سرویس سیاسی
حق وردی با تأکید بر اهمیت تنقیح قوانین:

تنقیح قوانین باعث کارآمدسازی تقنین می‌شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است تنقیح قوانین باعث کارآمدسازی قوانینی می‌شود که در حال حاضر مشکلی را برطرف نمی‌کنند.
تنقیح قوانین باعث کارآمدسازی تقنین می‌شود عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است تنقیح قوانین باعث کارآمدسازی قوانینی می‌شود که در حال حاضر مشکلی را برطرف نمی‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/202105105350595192.jpg تنقیح,قوانین,باعث,کارآمدسازی,تقنین,می‌شود Icana

حسین حق وردی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر اهمیت تنقیح قوانین گفت: یکی از مشکلات کشور که رهبر معظم انقلاب بارها به آن اشاره کرده اند، تراکم شدید قوانین در حوزه های مختلف است.

نماینده مردم شهریار و قدس و ملارد  در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: بسیاری از قوانین کشور به‌روز نبوده و برخی قوانین که پایه عمل قرار می گیرند برای دهه های گذشته هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه اصل قانون تجارت مصوبه سال 1311 است که بعدا مواردی به آن اضافه شد، عنوان کرد: اکنون ضرورت، اهمیت و اولویت با تنقیح و در کنار آن بروزرسانی و کارآمدسازی قوانین است.

حق وردی تأکید کرد: هر قانون باید به گونه ای تدوین شده باشد که مشکلی را برطرف کند نه اینکه هنوز مشکلات مربوط به آن موضوع موجود باشد که حاکی از عدم کارایی آن قانون است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه اکنون که 42 سال از انقلاب گذشته نیازمند ایجاد نبوغ در قانون نویسی هستیم، خاطرنشان کرد: نبوغ در قانون نویسی به معنای حذف قوانین زائد، تنقیح، بروزرسانی و کارآمدسازی قوانین است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet