هدر موبایل
1388/09/08 09:06:00
سرویس صحن
لاریجانی:

درگیری‌های امروز منطقه، نتیجه دخالت آمریکا است

**رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دخالت آمریکا در منطقه و حمایت از فرقه‌های دست ساز تندرو، شرایط منطقه را به سوی درگیری‌هایی تصنعی سوق داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در ابتدای جلسه ‌علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: عیدقربان نماد اتم ایثار و اطاعت فرامین الهی را به نمایندگان ملت و مردم عزیز ایران تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم حجاج بیت‌الله الحرام با حجی مقبول و آراستگی روحی به مهین خویش باز گردند.

وی افزود: پیام شورانگیز رهبر انقلاب برای حج سال جاری و روز برائت از مشرکین اذهان جوامع را به درستی به سئوال مهمی متمرکز نمودند که بیاندیشیدید  فتنه‌ها و جنگ‌ها و ترورها و کشتارهای کور که در سال‌های اخیر در عراق و افغانستان و پاکستان به راه افتاده است چگونه و کجا تدبیر و طراحی می‌شود.

لاریجانی خاطر نشان کرد: آیا پیش از ورود تحکم آمیز و مالکانه ارتش‌های غربی به سرکردگی آمریکا به این منطقه، ملت‌ها شاهد این همه مصبت و محنت بوده‌اند؟ این نقطه کلیدی در فهم وقایع سال‌های جاری منطقه است.

رییس مجلس گفت: مسلمانان با گرایش‌های مختلف براساس کلمه توحید و رسالت پیامبر عظیم‌الشان اسلام محمد مصطفی (ص) قرن‌ها با وحدت در کنار هم زیسته‌اند، دخالت آمریکا در منطقه  و حمایت از فرقه‌های دست ساز تندرو، شرایط منطقه را به سوی درگیری‌هایی تصنعی سوق داد.

وی تاکید کرد: هدف استکبار ایجاد اختلاف بین امت اسلامی جهت تسلط بیشتر بر منطقه است.

تا توان‌های کشورهای اسلامی در جهت احقاق حقوق ملت فلسطین تمرکز نیابد و با درگیری‌هایی بلاوجه مشغول سایش توان‌های خود گردند.

وی گفت: نتیجه‌ این رفتارهای موذیانه آمریکا در منطقه مخصوصاً پس از شکست‌های رژیم صهیونیستی در جنگ 33 روزه با حزب‌الله و جنگ 22 روزه غزه با حماس باید نوعی سرافکندگی عظیم در رفتار آنها می‌بود اما برخلاف شعارهای حاکی از تغییر، شاهد طراحی‌ دیگری برای بازسازی حیثیت برباد رفته رژیم صهیونیستی و ادامه تئوری‌ شکست خورده نظامی‌گری در افغانستان  و عراق هستیم.

رییس مجلس خاطر نشان کرد: امروز سردمداران آمریکا میدان‌های جدیدی برای مشغول‌سازی کشورهای اسلامی به درگیری‌های ساختگی ایجاد کرده‌اند که نمونه‌ آن را در حوادث اخیر کشور یمن مشاهده می‌کنیم.

وی ادامه داد: چه کسی از شما باور می‌کند دخالت کشور سعودی در یمن و کشتار مسلمانان به خاطر تعرض الحوثی بوده است. همگان می‌دانند که این بهانه‌ای برای ماجراجویی در منطقه است.

لاریجانی یادآور شد: تصور نشود با حملات موشکی وسیع و ریختن خون مسلمانان یمن مسئله حل خواهد شد بلکه ورود در یک بازی خطرناک است که آمریکا و غرب برای فرسایش نیروهای مسلمان در منطقه طراحی نموده‌اند و به همان میزان که در جنگ‌های دیگر سال‌های اخیر در منطقه توفیق پیدا کردند می‌توانند امیدوار باشند که در این ماجراجویی نیز دستاوردی خواهند داشت.

لاریجانی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت مراسم حج و روز برائت از مشرکین گفت: رهنمودهای حضرت آیت الله خامنه‌ای دامت برکاته در این پیام و همچنین سخنان اخیرشان در جمع بسیجیان عزیز، توجه دادن به اهمیت وحدت در بین مسلمانان و ملت عزیز ایران بود و در حقیقت این بیانات نمادی از وحدت و پایداری ملی بود.

وی افزود: سرمایه اصلی امت اسلامی، وحدت و عامل سرافرازی ملت ایران، همبستگی ملی آنان بوده و هست که مبنای حرکت بیداری اسلامی در منطقه است.

رئیس مجلس اظهار داشت: فضای غیر اخلاقی، شایعه سازی و تهمت و ایجاد دو دستگی بین مردم و وانمود کردن اختلاف بین مسئولین جوهره استراتژی جنگ نرم است.

وی یادآور شد: انذار رهبر معظم به سیاسیون و اصحاب رسانه در این امر را باید با هوشیاری و دقت پیگیری نمود.

لاریجانی تصریح کرد: در شرایط فتنه آمیز، همه کسانی که دستی بر سیاست دارند و صاحب قلم و گفتار هستند در ایجاد وحدت و آرامش در کشور باید براساس قول حق و نه ظن هم راستا شوند آن هم تا آنجا که همت‌ها و اراده‌ها را معطوف به عزتمندی کشور و احقاق حقوق ملت تحت تدابیر ارزشمند ولایت فقیه می‌کند نه از سر کینه ورزی به طرح مطالبی بپردازند که آرامش جامعه را برهم بزنند.

وی افزود: تذکار جدی حضرت ایشان به کسانی که با تشویق و لبخند دشمن می‌خواهند با نظام اسلامی، قانون اساسی و حرکت عظیم مردمی تقابل نمایند راهگشا است و انتظار می‌رود بر این مبنا آقایان اصلاح مسیر نمایند و این چندمین بار است که رهبر معظم هم انذار دادند و هم راه درست را نشانگر شده‌اند.

رئیس مجلس گفت:‌ پس از این تذکرات مشفقانه،‌ ملت عزیز انتظار تصحیح گفتارها و رفتارها را دارند و حضراتی که در ماجراهای پس از انتخابات مدخلیت داشتند بدانند که ادامه این مسیر حرکت سیاسی در چهارچوب قانون اساسی تلقی نمی‌شود بلکه مین گذاری جلوی پای ملت و اختلاف افکنی خواهد بود که باعث فرسایش توان ملی می‌گردد.

لاریجانی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی انتظار دارد در این شرایط حساس و در آستانه عید غدیر که عید برادری است همگان با نصب العین قرار دادن معیارهای مطروحه در بیانات رهبر معظم میدان سیاست را براساس اخوت تعریف کنند که امام علی (ع) فرمود هر کس باید قلب خویش را بیازماید زیرا خداوند در وجود هیچ کس دو قلب قرار نداده تا با یک قلب دوست بدارد و با قلب دیگر دشمنی کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از نطق خود اظهار داشت: در روزهای اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی با صدور قطعنامه‌ای نشان داد که امریکا و برخی کشورهای غربی در پس پیشنهاد اخیر خود در بحث سوخت اتمی راکتور تهران چه هوس‌ها را دنبال می‌کردند.

وی افزود: این قطعنامه نشان داد که آنان نه تنها قصد مذاکره برای وصول به راه حل نداشتند بلکه پیگیر نوعی کلاهبرداری سیاسی بودند و گرنه شما باید حتی از اعلام زود هنگام مرکز فردو استقبال می‌کردید نه اینکه آن را عامل برای صدور قطعنامه قرار دهید و باز هم حرف‌های بی مبنای گذشته را تکرار کنید.

لاریجانی تاکید کرد: البته این اقدام آژانس نشان می‌دهد که در مقابل پیشنهادات فرصت طلبانه آنان باید با هوشیاری بیشتر گام برداشت.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی به کشورهای امریکا و دیگر اعضای 1+5 هشدار می‌دهد تصور نکنید اینگونه بازی‌های فرسوده و کهنه مجال جدیدی برای چانه زنی برای شما فراهم می‌کند.

رییس مجلس تاکید کرد: کاری نکنید که مجلس و ملت ایران راه دیگری را در پیش بگیرند و همکاری با آژانس را به طور جد تقلیل دهند.

لاریجانی تصریح کرد: ما با دقت اقدامات بعدی شما را رصد می‌کنیم و اگر دست از سیاست مسخره چماق و هویچ برندارید طرحی نو در رفتار با شما می‌افکنیم.

رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت هفته بسیج، گفت: آرزوی توفیق بیشتر برای این لشگر مخلص خداوند داریم که امام (ره) فرمودند بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان است و فرمود اگر بر کشوری ندای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شود چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد شد والا هر لحظه باید منظر حادثه‌ای باشیم.

وی گفت: همت بلند بسیج که جوهره ملت است و در دفاع مقدس عامل سرافرازی ملی گردید و امروز با بصیرت و همگرایی اراده‌ها عامل بازدارنده دشمن خواهد بود ستایش ملت را برمی‌انگیزد.

لاریجانی در پایان اظهار داشت: سخن خود را با این کلام متین مقام معظم رهبری به پایان می‌برم که فرمود بصیرت بسیجی این است که بداند امروز با تکیه بر چه ایمانی و در مقابل چه کسی ایستاده است خیال نکنید مخالفان شما چهار نفر آدمی هستند که به ظاهر ممکن است با اخم به شما نگاه کنند. نه اینها برادران و خواهران شما هستند. حداکثر این است که در زمینه‌ای اشتباه می‌کنند. مخالفان و دشمنان شما قدرت‌های استکباری و غارتگران بین المللی و کمپانی‌های بزرگ اقتصادی دنیا هستند که به طور کامل همه رسانه‌های جمعی را در اختیار دارند.

رئیس مجلس تصریح کرد: بسیجیان عزیز ملاحظه نمودید که در هفته‌های اخیر حتی امریکایی‌ها از تمسخر و لجن پراکنی نسبت به ساحت مقدس حضرت مسیح نیز ابایی نداشته و پس از اهانت بسیار بی‌ادبانه به تمثال حضرت که توسط کمدین معروف امریکایی انجام شد حتی حاضر به عذرخواهی نشدند.

وی افزود: فرهنگ دینی عصر ما با چنین هجوم‌هایی مواجه است. مقابله استکبار امریکایی صرفا سیاسی نیست. باید با هوشیاری تخریب زیربناهای دینی و فرهنگی توسط آنان را رصد نماییم.

لاریجانی گفت: حدود 10 هزار روز است که دیپلمات‌های ایران در لبنان گروگان رژیم صهیونیستی هستند. آیا امریکا 10 هزار روز را کافی نمی‌داند. لابد این قرائتی نو از حقوق بشر است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet