هفته دفاع مقدس
1400/04/14 21:15:10
سرویس بین الملل
امیرعبداللهیان در نشست مجازی با دانشجویان مطرح کرد؛

حاکمان آمریکا به اسم حقوق بشر دنبال تامین منافع آمریکا و غرب هستند

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با اشاره به مصادیق حقوق بشر آمریکایی، گفت: حقوق بشر و مبارزه با تروریسم و دموکراسی یک ابزار و ویترینی برای مقامات آمریکایی است که پشت آن واقعیت تلخی نهفته است و  اهداف خاصی را دنبال می‌کند.
حاکمان آمریکا به اسم حقوق بشر دنبال تامین منافع آمریکا و غرب هستند دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با اشاره به مصادیق حقوق بشر آمریکایی، گفت: حقوق بشر و مبارزه با تروریسم و دموکراسی یک ابزار و ویترینی برای مقامات آمریکایی است که پشت آن واقعیت تلخی نهفته است و  اهداف خاصی را دنبال می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202107109054362419.jpg حاکمان,آمریکا,به,اسم,حقوق,بشر,دنبال,تامین,منافع,آمریکا,و,غرب,هستند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در سلسله نشست های مجازی مبنا که امروز دوشنبه 14 تیرماه با بحث حقوق بشر آمریکایی برگزار شد، ضمن تشکر از دفتر نشر آثار مقام معظم رهبری به واسطه مساعدت در برگزاری این نشست، گفت: در روزهای گذشته وبینارهای موثری  از سوی مراکز مختلف اعم از دانشگاه تهران، مجلس و برخی اندیشکده‌ها برگزار شد.

کلیدواژه‌های دقیق و تاثیرگذار رهبری مصداق حقوق بشر آمریکایی است

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با اشاره به کلیدواژه های مطرح از سوی مقام معظم رهبری درباره نقض حقوق بشر از سوی  آمریکا، افزود: این کلیدواژه های پر تکرار، تاثیرگذار و دقیق توسط مقام معظم رهبری مطرح شده است؛ از جمله این که حاکمان آمریکا به اسم حقوق بشر دنبال تامین منافع آمریکا و غرب هستند یا اینکه به اسم دموکراسی، دخالت نظامی را دنبال می‌کنند و برنامه و روش اقدامات مداخله گرایانه آن ها تا مرحله اشغال بخشی از خاک کشورهایی مانند عراق و افغانستان پیش رفته است یا اینکه آمریکایی‌ها به اسم مبارزه با تروریسم به بمباران روستاها، شهرها و مناطق مسکونی در برخی کشورها پرداختند.  

امیرعبداللهیان در ادامه به برخی از تجارب عینی و میدانی خود در همین راستا اشاره کرد و گفت: بمباران هوایی یکی از مصادیق خشونت و توسل آمریکا به جنگ و کشتار است که به اسم مبارزه با تروریسم و حمایت از دموکراسی در برخی مناطق انجام داده است. آمریکایی‌ها زمانی به همین بهانه مبارزه با حزب بعث و رژیم صدام وارد خاک عراق شدند و در سال 2003 به اسم دموکراسی و مبارزه با رژیم بعث سراسر این کشور را اشغال کردند. همچنین برای مدیریت ناامنی‌ها در عراق به مداخلات نظامی در سطوح مختلف و استفاده از ابزارهای تروریستی و تروریست در خاک این کشور پرداختند.

وی ادامه داد: شاید 10 سال پیش بیان این ادعا که تروریسم را آمریکا در عراق و منطقه ایجاد کرده، سخت بود اما بعد از مناظره ترامپ و کلینتون و طرح اقداماتی که آمریکا در عراق انجام داده، کاملا مشخص شد که لایه های  های امنیتی آمریکا در عراق فراتر از آن چیزی است که پنداشته می شد.

مدیرکل امور بین الملل مجلس یازدهم با یادآوری مدیریت ناامنی‌ها در عراق، تقویت تروریسم و همزمان پیگیری منافع آمریکا، گفت: برخی مقامات امنیتی وقت عراق در فاصله سال‌های 2005 تا 2007 شاهد بودند که چگونه آمریکا خود بخشی از تروریسم است.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل به نقش آمریکا در بروز و ظهور داعش اشاره کرد و گفت: یکی از مقامات عراقی در دیداری که داشتیم اذعان کرد که در یک اتاق فرماندهی اقدامات نیروهای داعش قابل مشاهده بود اما طرف های عراقی امکان برخورد با آن ها را نداشتند، آنها اذعان داشتند که این تصاویر در آمریکا هم قابل رویت است و هر موقع مقامات آمریکایی دستور دهند ما می توانیم ورود کنیم و داعش را هدف قرار دهیم. اتفاقی که هیچگاه توسط امریکا رخ نداد.

امیرعبداللهیان به جریان آزادسازی حلب و موصل اشاره کرد و گفت: حلب در زمان کوتاهتری نسبت به موصل آزاد شد زیرا آمریکا نقشی در آنجا نداشت لذا جمهوری اسلامی ایران به موازات تلاش های سیاسی ، دیپلماتیک و امنیتی در تعامل با روسیه با نقش تاثیرگذار سردار سلیمانی و پیوستن روسیه به عملیات بزرگ در سوریه، مبارزه با تروریسم و متجاوزین داعش را غملیاتی ساخت و حلب آزاد شد اما در موصل به دلیل اینکه منتظر همکاری آمریکایی ها برای پیروزی بر داعش بودند، این کار با تاخیر انجام شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet