شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1400/04/21 10:49:31
سرویس استان ها
فتحی:

تدوین سند توسعه فرهنگی کردستان ضروری است

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس ظرفیت های موجود در استان کردستان تدوین سند توسعه فرهنگی باید در دستور کار قرار گیرد.
تدوین سند توسعه فرهنگی کردستان ضروری است رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس ظرفیت های موجود در استان کردستان تدوین سند توسعه فرهنگی باید در دستور کار قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202102101007160949.jpg تدوین,سند,توسعه,فرهنگی,کردستان,ضروری,است Icana

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت؛  محسن فتحی نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران و رییس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی در بازدید از پروژه تالار فرهنگ سنندج با اشاره به این که فرهنگ باید در نگاه و رویکرد مسئولان جزو اصلی ترین اولویت ها باشد، گفت: قبل از هر چیز این باور باید در دولتمردان ما به وجود آید که فرهنگ یک امر تشریفاتی نیست بلکه ضرورتی انکارناپذیر در مسیر توسعه کشور به شمار می رود.

وی افزود: حوزه فرهنگ، زیربنای تحولات جامعه در ابعاد مختلف است و عدم توجه به آن زیان های جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت.

فتحی رونق زیرساخت های فرهنگی را در توسعه فرهنگ هر منطقه ای مهم برشمرد و افزود: اگر قرار است در مسیر توسعه در سایر بخش ها در هر سرزمین و منطقه ای اتفاقی مثبت رخ دهد، این مسیر تنها با تقویت بخش فرهنگ و توجه به این مهم به دست خواهد آمد و ما هم در مجمع نمایندگان تلاش خواهیم کرد در این امر گام های مهمی در استان کردستان برداریم.

نماینده مردم  سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: با تهیه سند توسعه فرهنگی استان از همه ظرفیت‌های دولتی و غیردولتی برای برنامه‌ریزی توسعه‌ای منطبق بر نیازمندی‌های محلی و منطقه‌ای می توان بهره گرفت.

وی با بیان اینکه عملیاتی‌کردن سند توسعه فرهنگی از پراکنده کاری فعالیت‌ها و موازی‌کاری در حوزه  فرهنگی می‌کاهد، افزود: ظرفیت مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برای عملیاتی کردن این مهم در اختیار پژوهشگران استان قرار می گیرد.

رایزنی مجمع نمایندگان کردستان برای تامین اعتبار پروژه تالار فرهنگ و طرح های نیمه تمام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان از دیگر سخنان محسن فتحی در بازدید از تالار فرهنگ سنندج بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet