شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/29 10:22:00
سرویس بین الملل

دیدار نایب رئیس مجلس شورای عمان با رئیس مجلس شورای اسلامی

"ناصر بن هلال المعولی" نایب رئیس مجلس شورای عمان در حاشیه دومین نشست مجمع پارلمانی آسیا (APA) با "غلامعلی حدادعادل" رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حدادعادل در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از روند مناسبات برادرانه فی مابین گفت: علی رغم تلاش هایی که برای تیره کردن روابط ایران و کشورهای عربی صورت گرفت، روابط ایران و عمان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یک رابطه مثال زدنی و نمونه بوده است.

حدادعادل در ادامه برگزاری موفق چهارمین اجلاس مشترک همکاری های اقتصادی را نشانگر اراده رهبران دو کشور برای توسعه و گسترش هر چه بیشتر مناسبات برادرانه فی مابین خواند.

رئیس مجلس شورای اسلامی شکل گیری و تقویت APA را موجب اتحاد بیشتر کشورهای آسیایی دانست و افزود: قدرت آسیا عامل تقویت جایگاه جهان اسلام و دوستی و وحدت میان کشورهای منطقه خواهد بود.

براساس این گزارش، "ناصربن هلال المعولی" نایب رئیس مجلس شورای عمان نیز در این دیدار با تاکید بر سیاست کشورش برای توسعه مناسبات همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران نقش مهم و محوری در منطقه ایفا می کند.

وی در ادامه با اشاره به علایق تاریخی و فرهنگی میان دو ملت گفت: توسعه و ارتقای مناسبات دوستانه فی مابین در راستای منافع جهان اسلام و کشورهای منطقه خواهد بود.

نایب رئیس مجلس شورای عمان همچنین با بیان جایگاه مجالس دو کشور خواستار تقویت روابط پارلمانی فی مابین شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet