شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/29 10:18:00
سرویس بین الملل

نایب رئیس مجلس نمایندگان تاجیکستان صلح و ثبات کشورش را مرهون کمک های ایران دانست

نایب رئیس مجلس نمایندگان جمهوری تاجیکستان، وجود صلح و ثبات در این کشور را مرهون کمک های جمهوری اسلامی ایران دانست.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "دولت اف عبیدالله" نایب رئیس مجلس عالی جمهوری تاجیکستان که برای شرکت در دومین نشست مجمع پارلمانی آسیا APA به تهران سفر کرده است، با "غلامعلی حدادعادل" رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

حدادعادل در این دیدار تاجیکستان را گنج بازیافته ملت ایران دانست و افزود: روح دو ملت یکی است و دو کشور میراث تاریخی، فرهنگی مشترک دارند.

رئیس مجلس دیدارهای مکرر رهبران دو کشور را نشانگر عزم آنها برای توسعه و گسترش مناسبات همه جانبه فی مابین دانست و افزود: توسعه و پیشرفت تاجیکستان از سیاست های اصولی جمهوری اسلامی ایران است و در این راه از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت نشست اخیر مجمع پارلمانی آسیایی آن را در تقویت و تحکیم وحدت و همکاری در آسیا بسیار موثر دانست.

براساس این گزارش، "دولت الف عبیدالله" نایب رئیس مجلس نمایندگان تاجیکستان نیز در این دیدار با تقدیر از تلاش های جمهوری اسلامی ایران برای شکل گیری مجمع پارلمانی آسیایی آن را گام مهمی برای تقویت همکاری کشورهای این قاره دانست.

وی افزود: مردم تاجیکستان ایران را وطن بزرگ خود می دانند و از پیشرفت های علمی، تکنولوژیکی ایران بسیار خوشحالند.

نایب رئیس مجلس نمایندگان تاجیکستان با تقدیر از کمک های کشورمان برای بازسازی و توسعه امور زیربنایی در کشورش گفت: مردم تاجیکستان هیچگاه تلاش مهندسین ایرانی را برای بازسازی جاده ها و احداث سدها در کشورشان را فراموش نمی کنند.

وی تصریح کرد: وجود صلح و ثبات در تاجیکستان مرهون کمک های جمهوری اسلامی ایران است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet