هدر اصلی
1400/04/24 12:25:58
سرویس اقتصادی
محمودزاده:

در حال حاضر سیبی برای صادرات وجود ندارد/واردات موز در مقابل صادرات سیب پس از فصل برداشت اجرایی می‌شود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در حال حاضر میزان سیب موجود در کشور قابلیت صادرات را ندارد و موجودی سردخانه نیز به پایان رسیده است. باید منتظر آغاز فصل برداشت سیب در مناطق سردسیر باشیم.
در حال حاضر سیبی برای صادرات وجود ندارد/واردات موز در مقابل صادرات سیب پس از فصل برداشت اجرایی می‌شود عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در حال حاضر میزان سیب موجود در کشور قابلیت صادرات را ندارد و موجودی سردخانه نیز به پایان رسیده است. باید منتظر آغاز فصل برداشت سیب در مناطق سردسیر باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201710101014674752.jpg در,حال,حاضر,سیبی,برای,صادرات,وجود,ندارد/واردات,موز,در,مقابل,صادرات,سیب,پس,از,فصل,برداشت,اجرایی,می‌شود Icana

جلال محمودزاده عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عدم صادرات سیب در مقابل واردات موز، گفت: با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از سیب صادراتی کشور در مناطق سردسیر برداشت می‌شود تا کنون برداشت این محصول آغاز نشده است تا در قبال موز صادر شود.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سال گذشته بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار مازاد سیب تولیدی کشور در مقابل واردات موز صادر شد که اقدام بسیار ارزشمندی بود و نفع کشورزان رقم خورد، تصریح کرد: امیدواریم در فصل برداشت سیب مجددا صادرات این محصول در مقابل واردات موز انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه واردات موز در قبال صادرات سیب منجر به صادرات میزان قابل توجهی از سیب تولیدی کشور می‌شود، عنوان کرد: در حال حاضر میزان سیب موجود در کشور قابلیت صادرات را ندارد و موجودی سردخانه نیز به پایان رسیده است. باید منتظر آغاز فصل برداشت سیب در مناطق سردسیر باشیم تا مصوبه ستاد تنظیم بازار در زمینه واردات موز در مقابل صادرات سیب مجددا اجرایی شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از امروز باید مسئولیت‌های حوزه بازرگانی و تنظیم بازار محصولات کشاورزی مجددا به وزارت جهاد کشاورزی بازگردانده شود، ادامه داد: رئیس جمهور باید دستور بازگردانی اختیارات حوزه بازرگانی و تجارت محصولات کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی را صادر کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet