خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/29 09:59:00
سرویس بین الملل

رییس مجلس شورای اسلامی: امنیت پاکستان را از امنیت ایران جدا نمی دانیم

حداد عادل با اشاره به تحولات اخیر در پاکستان گفت: ما خواهان صلح و ثبات و استقرار آرامش در کشور برادر پاکستان هستیم زیرا امنیت این کشور را از امنیت خودمان جدا نمی دانیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "جان محمدخان جمالی"، نایب رئیس مجلس سنای پاکستان و هیات همراه که برای شرکت در دومین نشست مجمع عمومی مجمع پارلمانی آسیا در تهران به سر می برد، در حاشیه این نشست با "غلامعلی حدادعادل" رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار حدادعادل از ایران و پاکستان بعنوان دو کشور بزرگ همسایه و مسلمان یاد کرد که در طول تاریخ همواره روابط دوستانه و برادرانه با یکدیگر داشته اند.

وی در همین خصوص اظهار داشت: علاقه میان دو ملت ایران و پاکستان علاقه ای قلبی و ناگسستنی است که در هر شرایطی ادامه داشته و خواهد داشت.

حدادعادل نهایی شدن قرارداد خط لوله صلح برای انتقال گاز ایران به پاکستان را در همین راستا دانست و خاطرنشان ساخت: مردم ایران از این امر بسیار خوشحالند و ما امیدواریم این قرارداد آغاز همکاری های بسیار گسترده تر میان دو کشور باشد.

رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود به تحولات اخیر در پاکستان اشاره کرد و افزود: ما خواهان صلح و ثبات و استقرار آرامش در کشور برادر پاکستان هستیم زیرا امنیت این کشور را از امنیت خودمان جدا نمی دانیم.

حدادعادل در ادامه اظهار امیدواری کرد که تلاش های مقامات مختلف پاکستانی برای اعاده آرامش در این کشور به نتیجه برسد.

وی همچنین تصریح کرد: ما معتقدیم انرژی و توان پاکستان نباید صرف گرفتاری های داخلی گردد و باید توانایی های این کشور بزرگ اسلامی در خدمت جهان اسلام و حل مشکلات امت اسلامی بکار گرفته شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن ابراز امیدواری نسبت به موفقیت اولین نشست مجمع عمومی مجمع پارلمانی آسیا، اینگونه نهادها را عامل وحدت و همبستگی بیشتر میان ملل آسیایی دانست و از تلاش های مجلس پاکستان برای موفقیت این مجمع پارلمانی آسیایی تقدیر کرد.

در ادامه این دیدار، نایب رئیس سنای پاکستان نیز از جمهوری اسلامی ایران بعنوان کشوری مهم و تاثیر گذار در تحولات منطقه ای و بین المللی یاد کرد و افزود: ما افتخار می کنیم که همسایه بزرگ و قدرتمندی به نام ایران را داریم و همواره به دنبال گسترش مناسبات با تهران هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش نهایی شدن قرارداد انتقاد گاز ایران به پاکستان را در همین راستا دانست و خاطرنشان ساخت: از طرف پاکستان این قرارداد نهایی شده است و هند نیز می تواند آمادگی خود را برای پیوستن به آن اعلام کند.

وی در ادامه به اوضاع داخلی کشورش پرداخت و گفت: بدون تردید این یک سناریوی از پیش تعیین شده است که از خارج پاکستان هدایت می شود ولی ملت پاکستان با موفقیت از این مرحله عبور خواهند کرد.

نایب رئیس سنای پاکستان در پایان از برگزاری نشست دوم مجمع عمومی مجمع پارلمان های آسیایی توسط تهران قدردانی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet