هدر موبایل
1388/09/08 17:37:00
سرویس سیاسی
دهقان: در هدفمند کردن یارانه‌ها

قانون اجازه نمی‌دهد مجلس خود را مسلوب الاختیار کند

**عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قانون اساسی اجازه نمی‌دهد که مجلس خود را مسلوب الاختیار کند.

"محمد دهقانی نقندر" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در ارزیابی از پیشنهاد تشکیل سازمان هدفمند کردن یارانه‌ها، خاطر نشان کرد: نظر برخی اعضای موثر کمیسیون ویژه، تشکیل سازمان هدفمند کردن یارانه‌ها است اگر چه این پیشنهاد مخالفان جدی هم در کمیسیون دارد.

وی با تاکید بر ضرورت همراهی مجلس و دولت برای اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، خاطر نشان کرد: تنها شرطی که باید رعایت کنیم قانون اساسی است که نظارت مجلس در قانون اساسی قابل اغماض نیست و قانون اجازه نمی‌دهد که مجلس خود را مسلوب الاختیار کند.

نماینده چناران و طرقبه اظهارداشت: در شرایطی که به گفته رئیس جمهور 99 درصد نظرات دولت در مورد لایحه تامین شده است، دیگر نباید معامله را بخاطر یک درصد به هم زد.

دهقانی گفت: در پیشنهاد تشکیل سازمان هدفمند کردن یارانه‌ها چون نظارت مجلس را هم شامل می‌شود و در بودجه هم قید خواهد شد، به نظر مشکلی را ایجاد نمی کند.

عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: کاری با چنین اهمیت همچون لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها نمی تواند خارج از نظارت مجلس اجرا شود.

وی اظهارداشت: مجلس شورای اسلامی و دولت وقت زیادی را صرف بررسی این لایحه کرده‌اند و به صلاح نیست در شرایطی که افکار عمومی جامعه آمادگی اجرای این قانون را دارد و نیاز جامعه نیز اقتضا می‌کند، لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها مسترد شود. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet