ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1400/05/03 20:00:36
سرویس فرهنگی
شریعتی در یادداشتی عنوان کرد؛

ثبت جهانی راه آهن سراسری ایران نشانه دیپلماسی فرهنگی ایرانیان است

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران طی یادداشتی از احداث راه آهن ایران به عنوان یک پروژه بین المللی یاد کرد که ثبت جهانی آن پیام«صلح طلبی، تعامل و احترام متقابل» را به همراه دارد.
ثبت جهانی راه آهن سراسری ایران نشانه دیپلماسی فرهنگی ایرانیان است رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران طی یادداشتی از احداث راه آهن ایران به عنوان یک پروژه بین المللی یاد کرد که ثبت جهانی آن پیام«صلح طلبی، تعامل و احترام متقابل» را به همراه دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/202012106100974998.jpg ثبت,جهانی,راه,آهن,سراسری,ایران,نشانه,دیپلماسی,فرهنگی,ایرانیان,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، غلامرضا شریعتی اندراتی رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی از احداث راه آهن ایران به عنوان یک پروژه بین المللی یاد کرد که ثبت جهانی آن را همراه  پیام«صلح طلبی، تعامل و احترام متقابل» دانست.

متن این یادداشت به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

میراث فرهنگی تداوم تمدنی و پایداری هویت یک ملت است و قطعا ، هرآنچه تداوم فرهنگی هویتی و تاریخی ایران ما را رقم بزند، شایسته تجلیل و تحسین است.

ثبت جهانی راه آهن شمال – جنوب موسوم به راه‌آهن سراسری ایران، در چهل و چهارمین نشست کمیته میراث جهانی یونسکو، یکی از اهداف مهم برای معرفی سرمایه های فرهنگی ایران عزیز بوده که در عرصه جهانی محقق گردید.

بی تردید این اقدام ارزشمند تاثیرات قابل توجهی بر رونق بیش از پیش گردشگری کشور به‌ویژه در استان‌های واقع در مسیر این راه آهن و بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز خواهد بود

لازم بذکر است که راه آهن سراسری ایران میراثی گرانبها و تاریخی ست که نشانی از «ایران در آستانه جهان مدرن» و «شمایلی» از پیوند تحولات دوره صنعتی و هم افزایی دانش جهانی و مساعی ایرانیان در دوره معاصر است که این همت بزرگ شایسته تجلیل ، تحسین و تقدیر است.

در این راستا به نیابت از مردم شریف استان محضر عزیزان دست اندر کار میراث فرهنگی کشور عزیزمان که در جهت ثبت جهانی این اثر مهم ،همت گمارده اند، تقدیر و تشکر صمیمانه خود را اعلام می‌دارم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet