خبرگزاری خانه ملت

هفته دفاع مقدس
1400/05/09 09:26:50
سرویس بین الملل
ذوالنوری:

مسائل افغانستان باید توسط ملت این کشور حل و فصل شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می گوید که جمهوری اسلامی همواره از طریق مذاکره و نزدیک کردن جریانات تاثیر گذار افغانستان به یکدیگر خواستار ایجاد صلح و امنیت در این کشور بوده است.
مسائل افغانستان باید توسط ملت این کشور حل و فصل شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می گوید که جمهوری اسلامی همواره از طریق مذاکره و نزدیک کردن جریانات تاثیر گذار افغانستان به یکدیگر خواستار ایجاد صلح و امنیت در این کشور بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201708101397736390.jpg مسائل,افغانستان,باید,توسط,ملت,این,کشور,حل,و,فصل,شود Icana

مجتبی ذوالنوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره مواضع جمهوری اسلامی ایران در مناقشات اخیر افغانستان گفت: افغانستان ده ها سال است که دچار مشکلات، درگیری و چالش بوده و همچنان این وضعیت ادامه دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اهمیت بالای صلح، ثبات و  امنیت افغانستان برای ایران ادامه داد: صلح، امنیت، بی ثباتی و جنگ در افغانستان مستقیم روی کشورمان به ویژه مرزهای شرقی تاثیرگذار است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران از ابتدا تا امروز مخالف حضور بیگانگان در افغانستان بوده و تاکید داشته که مسائل این کشور باید توسط ملت افغانستان حل شود.

ذوالنوری با بیان این که جمهوری اسلامی همیشه مانع خشونت و درگیری بوده تاکید کرد: کشورمان سعی کرده از طریق مذاکره و نزدیک کردن جریان‌های تاثیرگذار افغانستان به هم، نسبت به حل مسالمت آمیز مسائل این کشور دوست و همسایه اقدام کند.

وی تاکید کرد: سیاست های جمهوری اسلامی تا امروز همین بوده و بیش از هر زمان دیگری نیاز است تا موضع صلح طلبانه و مطلوبی که کشورمان درباره افغانستان در گذشته داشته امروز نیز پیگیری شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عنوان کرد: سعی ایران بر این است که دولت افغانستان و اراده ملت این کشور با همفکری و هماهنگی جریانات داخلی به برقرار صلح و امنیت در افغانستان کمک کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet