هدر موبایل
1386/08/29 09:37:00
سرویس بین الملل
حداد عادل در دیدار یونس قانونی:

سیاست جمهوری اسلامی ایران حفظ امنیت، صلح و ثبات افغانستان است

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار"یونس قانونی" رئیس مجلس نمایندگان افغانستان با تاکید بر میراث مشترک تاریخی و فرهنگی دو کشور گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران حفظ امنیت، صلح و ثبات افغانستان است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "غلامعلی حدادعادل" با اشاره به موضوع استفاده صلح آمیز کشورمان از فناوری هسته ای خاطرنشان کرد: ساخت گزارش اخیر دبیرکل سازمان بین المللی انرژی هسته ای نشان دهنده آن است هیچ انحرافی در برنامه صلح آمیز هسته ای ایران نبوده است.

وی تصریح کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران ادامه مذاکره و گفتگو با آژانس بین المللی انرژی هسته ای است و تهدیدات آمریکا هیچ خللی در اراده مصمم جمهوری اسلامی وارد نخواهد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به مشکلات فراوان مهاجرین غیرقانونی برای دو کشور خواستار همکاری بیشتر برای حل این موضوع شد.

براساس این گزارش، "یونس قانونی" رئیس مجلس نمایندگان افغانستان نیز در این دیدار با قدردانی از کمک ها و حمایت های جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت افغانستان گفت: توسعه مناسبات با ایران از اهمیت خاصی برای افغانستان برخوردار است.

وی همچنین با اشاره به مشکلات و چالش های فراروی قاره آسیا افزود: شکل گیری مجمع پارلمانی آسیا نقش موثری در تقویت فضای همکاری میان کشورهای این قاره دارد.

رئیس مجلس نمایندگان افغانستان در ادامه با اشاره به پرونده هسته ای کشورمان تاکید کرد: بهترین راه حل مسایل موجود گفتگو و مذاکره است.

یونس قانونی در ادامه بر لزوم تقویت و گسترش مناسبات پارلمانی فی مابین تاکید کرد.

رئیس مجلس نمایندگان افغانستان در بخش دیگری از سخنانش با قدردانی از مهمان نوازی دولت و ملت ایران از مهاجرین افغانی ابراز اطمینان کرد: موضوع مهاجرین غیرقانونی نیز با حسن نیت دو کشور حل خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet