اربعین حسینی
1400/05/06 20:20:10
سرویس استان ها
قاسمی پور:

جهانی‌شدن منطقه اورامانات گامی بلند در گردشگری

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس با بیان اینکه منظر فرهنگی هه‌ورامان با اعلام یونسکو، ثبت جهانی شد،گفت:سرزمین اهورایی؛ جهانی شد.
جهانی‌شدن منطقه اورامانات گامی بلند در گردشگری نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس با بیان اینکه منظر فرهنگی هه‌ورامان با اعلام یونسکو، ثبت جهانی شد،گفت:سرزمین اهورایی؛ جهانی شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202010101048311703.jpg جهانی‌شدن,منطقه,اورامانات,گامی,بلند,در,گردشگری Icana

به‌گزارش خبرگزاری خانه ملت شیوا قاسمی‌پور، در مجلس شورای اسلامی از ثبت جهانی اورامانات در کمیته جهانی یونسکو خبر داد و تصریح کرد: خوشبختانه پس از پیگیری‌های متعدد و دفاع از پرونده ثبت جهانی منظر فرهنگی اورامانات با همکاری استانداران و نمایندگان استان‌های کردستان و کرمانشاه از طریق مقامات کشوری، وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شرکت در جلسات دفاعیه از این اثر تاریخی با حضور سران اجلاس جهانی یونسکو؛ این اتفاق خجسته به ثمر نشست و هەرامان به‌عنوان بیست و ششمین اثر ایران در یونسکو ثبت جهانی شد.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: جهانی‌شدن منطقه اورامانات گامی بلند و اثرگذار برای جذب گردشگران داخلی و خارجی و ماندگاری آن‌ها در این منطقه است و به طور قطع سبب رونق اقتصادی استان نیز خواهد شد.

وی در پایان یادآورشد:اینجانب ثبت این اثر برجسته جهانی را خدمت مردم شریف و متدین منطقه اورامانات که حوزه‌ای گسترده از شهر و روستاهای استان‌های کردستان و کرمانشاه را شامل می‌شود تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدواریم با حفاظت و مدیریت بهتر این اثر جهانی موجبات رونق بیش از پیش صنعت گردشگری و توسعه زیرساختی منطقه، فراهم شود./

پایان پیام
 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet