هدر اصلی
1400/05/09 18:50:00
سرویس سیاسی
صفری:

ضرورت اصلاح قوانین انتخاباتی پیش از رسیدن فصل انتخابات/ ایرادات اساسی مانع نظارت دقیق بر انتخابات شده است

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: قوانین انتخابات با سرعت بالا و پیش از آنکه به فصل انتخابات برسیم، باید اصلاح شود زیرا خلاءهای بسیاری در نحوه برگزاری انتخابات مختلف ریاست جمهوری، مجلس و شوراهای اسلامی داریم که باید مرتفع شود.
ضرورت اصلاح قوانین انتخاباتی پیش از رسیدن فصل انتخابات/ ایرادات اساسی مانع نظارت دقیق بر انتخابات شده است نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: قوانین انتخابات با سرعت بالا و پیش از آنکه به فصل انتخابات برسیم، باید اصلاح شود زیرا خلاءهای بسیاری در نحوه برگزاری انتخابات مختلف ریاست جمهوری، مجلس و شوراهای اسلامی داریم که باید مرتفع شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202103105004639668.jpg ضرورت,اصلاح,قوانین,انتخاباتی,پیش,از,رسیدن,فصل,انتخابات/,ایرادات,اساسی,مانع,نظارت,دقیق,بر,انتخابات,شده,است Icana

محمد صفری ملک میان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نشست اخیر کمیسیون امور داخلی کشور با رئیس مجلس و تعیین اولویت‌های نظارتی و تقنینی، گفت: کمیسیون با توجه به بررسی اولویت‌ها و سیاست‌های هیات رئیسه مجلس از دکتر قالیباف دعوت بعمل آورد. رئیس مجلس با تاکید بر پیگیری طرح مدیریت جامع شهری و روستایی و تاثیر آن بر رفع مشکلات فراوان شهری تاکید کردند که این طرح با کار کارشناسی بیشتر تعیین تکلیف شود تا در دستور کار صحن مجلس قرار گیرد.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی به اصلاح نظام اداری و اجرایی کشور به عنوان یکی دیگر از اولویت‌های مطرح اشاره کرد و افزود: این موضوع در جلسات مختلف عنوان شده است اما موضوعی بین کمیسیونی است و نیاز به کار دقیق و کارشناسی و همکاری و هماهنگی کمیسیون‌های مختلف دارد.

صفری ملک میان در ادامه به اصلاح قوانین انتخاباتی به عنوانی یکی دیگر از اولویت‌های نظارتی و تقنینی مجلس اشاره کرد و گفت: اصلاح قانون انتخابات مورد تاکید رئیس مجلس نیز بود، ایشان تاکید داشتند که با سرعت بالا و پیش از آنکه به فصل انتخابات برسیم، قوانین انتخاباتی باید اصلاح شود.

وی یادآور شد: خلاءهای بسیاری در نحوه برگزاری انتخابات مختلف ریاست جمهوری، مجلس و شوراهای اسلامی داریم که باید مرتفع شود، قوانین انتخابات ایرادات متعددی دارد که در برخی موارد در نظارت بر انتخابات اختلال ایجاد می‌کند یا موجب تعارض منافع می‌شود. ایراداتی به تعیین صلاحیت‌ نامزدها تا سن کاندیداها و نحوه برگزاری انتخابات وارد است.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس یازدهم، اضافه کرد: در صورتی که دولت منتخب سیزدهم لایجه اصلاح قانون انتخابات را به مجلس ارایه نکند، با تهیه طرحی نسبت به اصلاح قانون انتخابات اقدام خواهیم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet