خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1400/05/10 11:12:41
سرویس سیاسی
کاظمی:

توسعه متوازن کشور در گرو اعتقاد مسئولان به سیاست تمرکززدایی است

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس اعتقاد دارد توسعه و رشد متوازن زمانی در کشور رخ می‌دهد که سیاستگذاران و مسئولان اعتقاد به تمرکززدایی داشته باشند.
توسعه متوازن کشور در گرو اعتقاد مسئولان به سیاست تمرکززدایی است عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس اعتقاد دارد توسعه و رشد متوازن زمانی در کشور رخ می‌دهد که سیاستگذاران و مسئولان اعتقاد به تمرکززدایی داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006108493045171.jpg توسعه,متوازن,کشور,در,گرو,اعتقاد,مسئولان,به,سیاست,تمرکززدایی,است Icana

سیدحمیدرضا کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با اهمیت اجرایی شدن طرح آمایش سرزمین در سراسر کشور، گفت: توسعه و رشد متوازن زمانی در کشور رخ می دهد که سیاستگذاران و مسئولان اعتقاد به تمرکززدایی داشته باشند.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع برای برنامه ریزی و سیاستگذاری باید توانمندی و فرصت های استان ها به خوبی ارزیابی و سپس از مدیریت استانی و محلی جهت استفاده از این ظرفیت ها برای توسعه کشور بهره گیری شود.

وی با اشاره به اینکه امروزه شاهد وجود مناطق برخوردار و استان های کمتر توسعه نیافته هستیم، ادامه داد: برای جلوگیری از چنین موضوعی باید به سمت تفویض اختیار به مدیران محلی و همچنین توزیع متوازن اعتبار حرکت کنیم زیرا این دو مولفه مکمل یکدیگر هستند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در این میان باید یادآور شد وقتی اختیارات مدیران افزایش می باید، زمینه و فرصت مناسب تری برای نظارت بر عملکردها ایجاد می شود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قطعا باید در دولت جدید شاهد تحقق تمرکززدایی در امور مختلف باشیم زیرا این موضوع می تواند به تسریع در حل مشکلات کشور کمک کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet