هفته دفاع مقدس
1400/05/10 11:42:48
سرویس استان ها
عباسی در اولین نشست هم اندیشی جمعی از بانوان استان البرز:

حوزه بانوان نیازمندبه قانونگذاری است

نماینده مردم کرج در مجلس،گفت:ما در حوزه بانوان نیاز به قانونگذاری، اصلاح قانون و تکمیل قانون داریم و در این راستا نقش خود بانوان باید پررنگ تر باشد و پیشقدم شوند.
حوزه بانوان نیازمندبه قانونگذاری است نماینده مردم کرج در مجلس،گفت:ما در حوزه بانوان نیاز به قانونگذاری، اصلاح قانون و تکمیل قانون داریم و در این راستا نقش خود بانوان باید پررنگ تر باشد و پیشقدم شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/202103109455554067.jpg حوزه,بانوان,نیازمندبه,قانونگذاری,است Icana

به  گزارش  خبرگزاری خانه ملت، علیرضا عباسی رئیس مجمع نمایندگان استان البرز در اولین نشست هم اندیشی جمعی از بانوان استان البرز که در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد با بیان اینکه نیمی از جامعه بانوان هستند و در قانونگذاری ها بصورت خاص مورد توجه‌ قانونگذار قرار می گیرند، خاطرنشان کرد: باید دغدغه‌های بانوان در مسائل مختلف شنیده شود و متناسب با نقش ویژه آنها در اجتماع، کارگروه های مختص به امور بانوان فعال شود تا اینکه درصدد رفع مشکلات در این حوزه باشیم.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در  مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظر و دیدگاه اسلام در مورد مرد و زن به گونه‌ای است که ملاک برتری در مومن بودن است و هر فردی که مومن باشد، خواه مرد و خواه زن، اگر عمل صالح انجام دهد برای ایشان حیاط طیبه محقق می شود.

عباسی با اشاره به این نکته که در اسلام (حقوق زن) و (مسئولیت اجتماعی) به صورت توامان در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: دیدگاه‌های شرقی و فمنیستی فارغ از این نگاه کلی هستند و حقوق زن یا  نقش مسئولیت گونه او را سلب می کنند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر توجه ویژه انقلاب اسلامی به حوزه زنان، به ارائه آماری جهت انجام فعالیت های قابل قبول در بعد از انقلاب اشاره کرد و افزود:تعداد فارغ التحصیل خانم در قبل از انقلاب ۶ درصد ولی امروز حدود ۵۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی را بانوان تشکیل می دهند و این در  حالی که کرسی های استادی قبل از انقلاب برای بانوان یک درصد بود در حالی که امروز ۲۱ درصد کرسی های استادی را بانوان تشکیل می دهند.

 نماینده مردم کرج در  مجلس افزود: رشته های فعال ورزشی قبل از انقلاب ۷ رشته و امروز ۳۸ رشته فعال ورزشی برای بانوان وجود دارد  و از  همین رومربیان فعال ۹ نفر بودند و امروز ۳۵ هزار مربی فعال در حوزه بانوان وجود دارد.

 وی ادامه داد :داوران فعال در قبل از انقلاب ۷ نفر و امروز ۱۶ هزار داور فعال در حوزه بانوان وجود دارد و از  همین روورزشگاه‌های اختصاصی برای بانوان در قبل از انقلاب یک ورزشگاه  و اکنون حدود ۳۰ ورزشگاه اختصاصی برای بانوان موجود است.

وی اقداماتی را که در حوزه زنان بعد از انقلاب صورت گرفته است، پسندیده دانست و افزود: ولی این را هم باید در نظر گرفت که با وضع مطلوب فاصله زیادی داریم.

عباسی این نوید را داد که بنابر تقاضای ما فراکسیون بانوان مجلس شورای اسلامی پذیرفتند که با حضور در استان البرز در نشست های ویژه امور بانوان شرکت داشته باشند و افزود: ما در حوزه بانوان نیاز به قانونگذاری، اصلاح قانون و تکمیل قانون داریم و در این راستا نقش خود بانوان باید پررنگ تر باشد و پیشقدم شوند که نیاز به همکاری شما به عنوان جمعی از بانوان انقلابی استان را دارد.

در این نشست جمعی از بانوان فرهیخته استان نظرات خود را در مورد مسائلی نظیر توجه به کرامت و شخصیت انسانی زن، مسائل مربوط به ازدواج و اشتغال بانوان، آموزش وتحصیلات عالی، ورزش و دیگر مسائل مربوط به حوزه زنان ارائه کردند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet