هدر اصلی
1388/09/09 20:57:00
سرویس سیاسی
ابوترابی فرد تاکید کرد:

اختلاف های دولت و مجلس حب و بغض سیاسی نیست

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مباحث و اختلاف سلیقه های مجلس و دولت از جنس حب و بغض های سیاسی نیست.

ابوترابی فرد در مصلی شهر گناباد در اجتماع مردم این شهر با اشاره به سخن امیر المومنین در مورد فلسفه امامت و پیشوایی اولیای برجسته خدا، اظهار داشت: حضرت علی (ع) در مورد اینکه شایسه ترین افراد بشر باید برای تبیین احکام دین و جایگاه سیاسی جامعه به دلایل مختلفی استناد کرده اند.
وی در تشریح این دلایل گفت: حضرت امیر (ع) گاهی به انتصاب خود از سوی پیامبر اکرم در عید غدیر خم اشاره می کردند و گاهی هم نسبت نزدیک خود با پیامبر تاکید می کنند و مواقعی هم از جایگاه علمی خود سخن می گویند.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی دلایل امیرالمومنین (ع) را دلایلی علمی و قابل دفاع خوند و افزود: ایشان تاکید دارند که مقام زعامت و رهبری جامعه اسلامی باید بر عهده شخصیتی ویژه و شاخص باشد که توانایی و ظرفیت پذیرش این مسئولیت را داشته باشند.
وی با بیان اینکه مردم برای رهبری جامعه فردی را برمی گزینند که از همه تواناتر باشند و این برهان عقل است، ادامه داد: این همان موضوعی است که امروزه در جهان تحت عنوان مردم سالاری دینی مطرح می شود.
بوترابی فرد به نهج لابلاغه اشاره کرد و گفت: هنوز بعد از 1400 سال نهج البلاغه حضرت علی (ع) از علم و معرفت موج می زند، و لبریز از معارف عمیق است.بنا بر باورهای قطعی ما که کتب اهل سنت، آیات نورانی قرآنو کلام خلیفه اول، معصومین و ائمه اطهار فاضل ترین انسانها برای رهبری دینی و سیاسی جامعه هستند.
 وی تاکید کرد: این مقام رفیع ائمه اطهار است که آنها را شایسته زعامت جامعه کرده است.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کلام حضرت علی (ع) ملاک اداره جامعه در شرایط غیبت است، افزود: مفهوم ولایت فقیه که امام خمینی (ره) بیان فرمودند، تصدیق گفته حضرت علی (ع) برای اداره جامعه است، به این معنا که اگر امام معصوم حضور نداشته باشند زعامت جامعه باید در دست برترین و با تقواترین فرد جامعه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه حال که دست ما از ساحت مقدس معصومین کوتاه است، باید یک انسان عادل، صالح، عالم، مدیر، مدبر، شجاع و با تقوا برای رهبری جامعه انتخاب شود، در دوران حضرت امام (ره) به راستی چه کسی صالح تر از امام وجود داشت.
ابوترابی فرد با تاکید سخنان آیت الله طبرسی مبنی بر اینکه ما پیش از انقلاب توده مردم را همراه داشتیم، مردم دین اسلام را پذیرفته بودند و تنها به دنبال رهبری صالح بودیم، اظهار داشت: وقتی امام (ره) زعامت جامعه را به عهده گرفتند همچون مشعلی پرفروغ مردم را هدایت کردند و انقلاب اسلامی را بنا نهادند.
 وی با اشاره به گفته امام (ره) که فرموده بودند، جامعه اسلامی در طول تاریخ رهبران صالحی فراوانی داشته است، اما هیچ گاه عزت و اقتدار امروز را نداشته است، زیرا از چنین مردمی برخوردار نبوده است، تصریح کرد: این جمله ای است که امام به حق و درستی بیان کردند.
وی به ویژگی های شخصیتی مدرس اشاره کرد و گفت: مدرس یک شخصیت استثنایی در فهم دین و تحلیل مسائل سیاسی و اجتماعی بود و با بصیرت خود به تنهایی در برابر رضا خان ایستاده بود.
وی افزود: جمله تاریخی مدرس که گفت، سیاست ما عین دیانت ماست، تفسیر گفته حضرت علی (ع) است و سرلوحه امروز فعالیت های سیاسی ما است.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی افزود:  امروز مجلس در حوزه دانش، تجربه، مدیریت، درک سیاسی و تعهد به اصول و مبانی دینی و استقلال و عزت در شرایط مطلوبی قرار دارد.
وی به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه مجلس یک رکن و پشتوانه قدرتمند و قابل اتکا برای نظام است، اشاره کرد و گفت: مجلس به معنای واقعی یک رکن برای پیشبرد نظام و جامعه به سوی اهداف متعالی خود است.
ابوترابی فرد تاکید کرد: تعامل جریان های سیاسی در مجلس تعاملی مبتنی بر اخلاق و در چارچوب اصول اساسی انقلاب است و در مواردی هم که بحث و اختلاف سلیقه ای مطرح می شود این قانون است که حدود مناسبات نمایندگان و جریان های سیاسی را مشخص می کند.
وی افزود: باید دقت شود که مباحثی که میان مجلس و دولت مطرح می شود از جنس حب و بغض های سیاسی و شخصی نیست بلکه از جنس اختلاف در روش های رسیدن به هدف است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet