شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/29 10:49:00
سرویس بین الملل

حداد عادل: وحدت آسیا مایه شکوه همه ملت های آسیایی در چشم مردم جهان خواهد شد

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به اعتقاد ما چنانچه بنای وحدت آسیا هر چه سریع تر ایجاد شود، مایه شکوه همه ملت های آسیایی در چشم مردم جهان خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "احمد شبیب الظاهری" نایب رئیس اول مجلس فدرال ملی امارات در حاشیه دومین اجلاس مجمع پارلمانی آسیا (APA) با "غلامعلی حدادعادل" رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار ابتدا حدادعادل کمک به وحدت بیشتر کشورهای قاره آسیا را یکی از اهداف عمده تشکیل مجمع پارلمانی آسیا دانست و با اشاره به توانمندی های گوناگون قاره کهن آسیا، بر لزوم تلاش هر چه بیشتر اعضای خانواده بزرگ آسیا در تحقق این وحدت تاکید کرد.

وی اظهار داشت: به اعتقاد ما چنانچه بنای وحدت آسیا هر چه سریع تر ایجاد شود، مایه شکوه همه ملت های آسیایی در چشم مردم جهان خواهد شد.

رئیس مجلس سیر رو به گسترش مناسبات بین جمهوری اسلامی ایران و امارات عربی متحده را بسیار خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: باید تلاش کرد روابط و همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف بویژه اقتصادی هر چه بیشتر گسترش یابد.

در ادامه این دیدار،  "احمد شبیب الظاهری" نایب رئیس اول مجلس فدرال ملی امارات عربی متحده، از تلاش جمهوری اسلامی برای ایجاد مجمع پارلمانی آسیا و کمک به وحدت بیشتر کشورهای قاره آسیا تقدیر کرد و گفت: باید تلاش های بزرگتری در جهت همگرایی اهداف متعالی این مجمع صورت گیرد.

وی در ادامه روابط کشورش با جمهوری اسلامی در زمینه های مختلف سیاسی، پارلمانی، اقتصادی و فرهنگی را خوب توصیف کرد و گفت: استفاده از ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی در دو کشور برای گسترش هر چه بیشتر مناسبات و همکاری های مربوط باید از اهمیت فوق العاده ای برخوردار شود.

وی همچنین گفت: امارات دعوت به صلح و اجتناب از جنگ را سیاست اصولی خود می داند و براین باور است همه کشورهای آسیا باید در فضایی آرام و توام با صلح به رفاه مردم قاره خود بیاندیشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet