هفته دفاع مقدس
1388/09/10 13:52:00
سرویس سیاسی
ابوترابی فرد:

با تشکیل مجلس راه برچیدن استبداد هموار شد

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با شکل‌گیری مجلس به عنوان اصلی‌ترین نهاد برای مدیریت جامعه، جان تازه‌ای در تن ملت ایران دمیده شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" در مراسم بزرگداشت شهید آیت الله مدرس در کاشمر گفت: روشن‌ترین نقطه در تاریخ ایران آن است که هیچگاه سلطه و استعمار و حضور روشن و شفاف بیگانگان را در تاریخ سیاسی خویش نپذیرفته است و هیچگاه بر کرسی حکمرانی ملت ایران بیگانه تکیه نزده است.

وی افزود: این در حالی است که دنیای استعمار و استثمار و نظام سلطه خصوصا در قرون اخیر از همه ظرفیتش برای تعیین و انتصاب حکمرانان بیگانه و مصادره هویت و شخصیت و اقتصاد و تاریخ ملل منطقه بهره‌گرفته است.

ابوترابی‌فرد با اشاره به حضور بیگانگان در هندوستان و حکمرانان بیگانه در عراق اظهار داشت: تاریخ ایران هیچگاه آلوده به حضور بیگانه نبود اما آنان به واسطه خیانت صاحبان زر و زور و روشنفکران خود فروخته از آموزه‌های دینی و ملی، تلاش کردند تا با حاکمیت دست نشانده‌های خود فروخته، فرهنگ، آیین، تاریخ و هویت سیاسی و ملی این ملت را مصادره کنند.

وی حاکمیت رژیم پهلوی را یکی از فراز‌های ننگین بر تاریخ سیاسی ایران دانست و گفت: در این دوره چهره‌های نادری را می‌شناسیم که ازهویت و شخصیت و فرهنگ و آیین‌ این ملت دفاع کردند و برای ما یک تاریخ ماندگار خلق نمودند.

نایب رییس مجلس یادآور شد: با تلاش مرجعیت دینی، علما روحانیون و فتواهای انقلابی آخرین مراجع شیعه، راه برای پایین آوردن سلاطین خودکامه از استبداد و خودکامگی هموار گشت و زمینه شکل‌گیری مجلس به عنوان اصلی‌ترین نهاد برای مدیریت جامعه فراهم گشت.

وی ادامه  داد: با تشکیل مجلس جان تازه‌ای در پوست بی‌رمق و کتک خورده ملت ایران دمیده شد و مردم با هدایت مراجع پای صندوق‌های رای حضور یافتند و مردم سالاری را به نمایش گذاردند.

ابوترابی فرد با اشاره به دوران حضور مدرس در مجلس و مبارزات او با حکومت رضاخانی خاطر نشان کرد: این که مدرس با سربلندی از میان ما رفت برماست که ابعاد روحی و بینش سیاسی و اعتقادی او را هر چه بهتر بشناسیم زیرا که او زنده است و الگوی همه مبارزان است.

نایب رییس مجلس گفت: دشمن همه نگاهش این بود که مدرس را از صحنه حیات سیاسی کشور حذف کند زیرا معتقد بود اگر مدرس نباشد می‌تواند اقلیت را با اکثریت هواداران رضاخان همراه کند و حرکت‌های انقلابی مردم را سرکوب نماید.

وی گفت: امروز همان اندیشه و آرمان در دستور بیگانگان قرار دارد که در صدد هستند دور ایران را دیواری بلند قرار دهند و امنیت و استقلال ایران را تضعیف کنند و اگر برای ملت ایران شأن و منزلتی قائل هستند به شرطی آن است که ایده و استقلال و بصیرت و هویت ایران به خارج از مرزهای کشور کشیده نشود.

ابوترابی در بخش دیگری از سخنانش به دوره ششم مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: مجلس ششم همزمان با تهاجم گسترده آمریکا به عراق و شکست حکومت متزلزل وابسته صدام جلسه ‌غیرعلنی تشکیل داد و همه شخصیت‌های تراز اول سیاسی و امنیتی را به مجلس فراخواند.

وی افزود: برخی از کسانی که نام نمایندگی مردم ایران را به خود داشتند در این جلسه غیرعلنی صریحاً اظهار داشتند اگر آمریکا در حمله به عراق چند روزی با مقاومت روبرو شد اگر به ایران حمله کند مقاومتی مقابل او نیست.

ابوترابی فرد پرسید:  آیا این است کشور ما؟ این گونه‌اند ملت ما؟

وی افزود: امروز بیش از یک دهه است که روسای جمهور آمریکا تکرار می‌کنند نقشه‌ تهاجم نظامی به ایران روی میز ما است و این یکی از پروژه‌هایی است که برای رویارویی با ایران انتخاب کنیم ولی هیچگاه جسارت کمترین نگاه به مرزهای آبی و خاکی و هوایی ما را نداشته‌اند زیرا از اقتدار سیاسی، توان نظامی و دفاعی، قدرت پدافند هوایی، توان موشکی این نظام و هوشیاری و اقتدار رهبری و صلابت مجلس شورای اسلامی و آگاهی آحاد ملت و حمایت مسلمانان جهان از این نظام سیاسی برآمده از دین و اعتقاد اسلامی آگاهند.

نایب رییس مجلس خاطرنشان کرد: اگر گرفتار این اشتباه شوند سیلی خواهند خورد که برای همیشه در حافظه همه غارتگران خاورمیانه و جهان اسلام خواهد ماند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet