هدر موبایل
1388/09/11 11:54:00
سرویس اقتصادی
مصباحی مقدم: پس از بازگشت از شورای نگهبان

دست کمیسیون برای اعمال الحاقات در لایحه باز است

**رئیس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی خاطرنشان کرد: پس از بازگشت لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها از شورای نگهبان و برطرف کردن ایرادات این شورا، دست کمیسیون برای افزودن الحاقات مورد نظر و ماده الحاقی باز شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "غلامرضا مصباحی مقدم" در حاشیه جسه علنی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص ارسال لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها به شورای نگهبان گفت: لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها همراه با ماده الحاقی پیشنهادی بود که مورد تذکر آیین نامه‌ای قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: تذکر آیین نامه‌ای که به این لایحه وارد شد مبنی بر این بود که این ماده الحاقی مصوب کمیسیون ویژه نیست و رئیس جلسه نیز این لایحه را به کمیسیون برگرداند.

مصباحی مقدم اظهار داشت: در واقع این مسایل تمهیداتی بود که با تفاهم با دولت به یک جمع بندی مشترک برسیم که هم خلاف قانون اساسی نباشد و هم دست دولت بازگذاشته شود.

وی با بیان اینکه این لایحه بسیار مهم است و نیازمند ساختاری است که در دولت وجود ندارد و نیازمند ایجاد تمهیداتی است که باید دست دولت برای ایجاد تعهدات باز باشد گفت: کمیسیون ویژه نیز از این فرصت استفاده کرد و جلسات متعددی را با رئیس جمهور برگزار کرد تا نقطه نظرات شنیده شود و طی تفاهماتی که از نظر محتوایی صورت می‌گیرد مشکلی که از نظر دولت وجود دارد از سوی نمایندگان نیز درک شود.

وی در ادامه گفت: ابهامات برای کمیسیون برطرف شد و به راه حل نیز دست یافتیم ماده الحاقی تهیه شد و برای صحن مجلس آماده شد اما در طرح مساله ایرادی گرفته شد.

وی افزود: پس از برطرف کردن ایرادات شورای نگهبان دست کمیسیون برای افزودن الحاقات مورد نظر و ماده الحاقی باز شود.

وی در ادامه افزود: طبق صحبت‌هایی که با شورای نگهبان صورت گرفته شورای نگهبان نیز ایراداتی را بر مصوبه مجلس مطرح کرده است.

رئیس کمیسیون ویژه در پاسخ به اینکه چرا روز دوشنبه این مصوبه به تصویب نهایی کمیسیون نرسید گفت: دوشنبه شب با رئیس جمهور جلسه مجدد داشتیم و کمیسیون ویژه تصمیم گیری نهایی را انجام داده و تنها منتظر ویرایش نهایی بود.

مصباحی مقدم در پاسخ به اینکه آیا ارجاع این لایحه به شورای نگهبان با عدم حضور رئیس جمهور در مراسم روز مجلس ارتباطی دارد یا خیر؟ گفت: من چنین تلقی را ندارم چون قبل از جلسه دیروز نیز رئیس مجلس همین نظر را داشت که به شورای نگهبان فرستاده شود و منتظر فرصت طرح موضوع بود که امروز این فرصت پیدا شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet