هفته دفاع مقدس
1400/06/23 18:59:49
سرویس سیاسی
در نشست فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب بررسی شد

آمارهای تکانده درباره یارانه‌های پنهان انرژی

نایب رئیس فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب از بررسی اصلاح نظام یارانه ای کشور در فراکسیون متبوعش خبر داد.
آمارهای تکانده درباره یارانه‌های پنهان انرژی نایب رئیس فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب از بررسی اصلاح نظام یارانه ای کشور در فراکسیون متبوعش خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202109105482069631.jpg آمارهای,تکانده,درباره,یارانه‌های,پنهان,انرژی Icana

سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست عصر امروز (سه شنبه 23 شهریورماه) فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب، گفت: نخستین جلسه در رابطه با طرح های مربوط به اصلاح نظام یارانه ای کشور با حضور اعضا برگزار شد که این روند در آینده نیز با حضور مسئولان مربوطه اعم از وزراء اقتصادی ادامه خواهد داشت.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نظام یارانه ای کشور نیازمند اصلاح است، اظهار کرد: هم اکنون در حوزه حامل های انرژی 83 میلیارد دلار یارانه وجود دارد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در سال 98 سهم یارانه های هیدروکربنی مرتبط با فرآورده های اصلی نفت اعم از (گازوئیل، نفت و بنزین) 31 درصد و گاز و سایر فرآورده ها 52 درصد بوده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه بخش عظیمی از یارانه های هیدروکربنی مربوط به نیروگاه های برق است، افزود: اگر مجموع یارانه 83 میلیارد دلار را با تسعیر دلار 11 هزار تومانی حساب کنیم، برای هر فرد ایرانی 1 هزار دلار یارانه پنهان اختصاص می یابد که بر اساس محاسبه با قیمت روز دلار 25 میلیون تومان و برااساس دلار نرخ دولتی 11 میلیون تومان می شود.

نایب رئیس فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب گفت: در واقع برای هر فرد در طول یک ماه از 900 هزار تومان تا 2 میلیون تومان یارانه پنهان داده می شود. اکنون این سوال وجود دارد که آیا هر فرد ایرانی به طور مساوی از این یارانه استفاده می کند یا خیر؟.

میرتاج‌الدینی تصریح کرد: بر اساس نظر کارشناسان، افراد ثروتمند 25 برابر بیشتر از قشر محروم از یارانه مذکور بهره می برند در حالی که قشر مستضعف به یارانه احتیاج بیشتری دارد.

نایب رئیس فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب خاطرنشان کرد: در این میان برخی از نمایندگان اعتقاد دارند در گذشته هدفمندی یارانه ها انجام شده که در زمان خودش موفق بوده اما این روند متوقف شده است لذا باید همه این موارد مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet