ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1400/06/24 11:30:01
سرویس سیاسی
ابوترابی:

بهره‌گیری از احزاب می‌تواند سبب شایسته سالاری شود/ قانون برای احزاب امتیاز پیش‌بینی کند

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس اعتقاد دارد بهره گیری از احزاب می تواند سبب شایسته سالاری شود.
بهره‌گیری از احزاب می‌تواند سبب شایسته سالاری شود/ قانون برای احزاب امتیاز پیش‌بینی کند عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس اعتقاد دارد بهره گیری از احزاب می تواند سبب شایسته سالاری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201801107073040154.jpg بهره‌گیری,از,احزاب,می‌تواند,سبب,شایسته,سالاری,شود/,قانون,برای,احزاب,امتیاز,پیش‌بینی,کند Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص دلایل و موانع عدم کارایی احزاب در کشورمان، گفت: هیچگاه در کشورمان به احزاب مسئولیت، امتیاز و اهمیت نداده ایم لذا شکل احزابمان همانند دیگر کشورها نیست.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به عنوان مثال امروزه در کشور عراق مشاهده می شود اگر فردی عضو حزب نباشد، نمی تواند کاندیدای پارلمان شود. در واقع مردم به احزاب رای می دهند و افراد دارای پشتوانه سیاسی هستند.

وی ادامه داد: این مهم در حالی رخ می دهد که عراق دارای طایفه های مختلفی است اما برای بهره گیری از ظرفیت احزاب و شایسته سالاری توانسته اند قانون را تغییر دهند و حزب را تبدیل به فرهنگ کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: بنابراین اگر در قانون برای احزاب جایگاه و امتیازاتی پیش بینی شود، بدون شک حزب در کشورمان مورد توجه قرار می گیرد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کشورمان همانند عراق دارای طایفه های مختلف و تعصبات نیست لذا با اصلاح قانون می توان احزاب را پررنگ کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet