ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1400/06/31 15:17:16
سرویس اقتصادی
عباسی تاکید کرد؛

حذف رشوه و پارتی‌بازی با تصویب "طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار"

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت:"طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار" مشخص می‌کند، مجوز کسب و کار، طی چه فرآیند و بازه زمانی ارائه شود که انجام این مهم، بسیاری از مشکلات مردم را حل خواهد کرد.
حذف رشوه و پارتی‌بازی با تصویب "طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار" عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت:"طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار" مشخص می‌کند، مجوز کسب و کار، طی چه فرآیند و بازه زمانی ارائه شود که انجام این مهم، بسیاری از مشکلات مردم را حل خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202109101392122777.jpg حذف,رشوه,و,پارتی‌بازی,با,تصویب,"طرح,تسهیل,صدور,مجوزهای,کسب,و,کار" Icana

فریدون عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب کلیات "طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار" در صحن علنی مجلس هفته گذشته مجلس شورای اسلامی، گفت: متاسفانه در سال‌های اخیر دست‌اندازی‌ در ارائه مجوز به یک کسب و کار و ایجاد اختلال در کار مردم افزایش پیدا کرده و حتی بعضا رشوه و پارتی‌بازی عیان شده، حتی مدیران بی‌مسئولیت تصمیمات و وظایف خود را به مرکزیت رجوع می‌دهند اما "طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار" مشخص می‌کند، یک مجوز، طی چه فرآیند و بازه زمانی ارائه شود که این مهم بسیاری از مشکلات مردم را حل خواهد کرد.  

نماینده مردم کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در پی تصویب این طرح برخوردهای چهره به چهره نیز حذف می‌شود، درواقع معلوم نیست یک مجوز را چه کسی صادر کرده است بنابراین دیگر فضا برای ارائه رشوه بسته خواهد شد.  

به گفته وی "طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار" فساد را از بین خواهد برد البته به شرط آنکه دولت الکترونیک نیز قوی شود تا مردم بتواند با استفاده از فضای مجازی مجوزهای لازم را اخذ کنند.  

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در طول سال‌های اخیر به دلیل برخی مقررات متعدد و بعضا متناقض و مغایر یکدیگر، نوعی سردرگمی در حوزه اقتصاد، کسب و کار و تولید کشور ایجاد شده که خوشبختانه بخشی از آن در قالب تنقیح قوانین در حال اصلاح است اما از آنجا که بخشی از این قوانین گره‌های کور  را در حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایجاد کرده‌اند، طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار" در تلاش است برخی از این قوانین و مقررات زائد را حذف و اصلاح کند./

پایان پیام     

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet