خبرگزاری خانه ملت

آغاز امامت اما زمان (عج)
1400/06/31 16:41:55
سرویس سیاسی
حسینی:

سخنرانی رئیسی در سازمان ملل ، جامع و هوشمندانه بود

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تاکید کرد: رئیس جمهور با هوشمندی خاصی به موضوعات مبتلابه منطقه ای و بین‌المللی پرداختند و مباحث خوبی را در حوزه صلح جهانی، حقوق بشر، دموکراسی و مبارزه با تروریسم مطرح نمودند.
سخنرانی رئیسی در سازمان ملل ، جامع و هوشمندانه بود عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تاکید کرد: رئیس جمهور با هوشمندی خاصی به موضوعات مبتلابه منطقه ای و بین‌المللی پرداختند و مباحث خوبی را در حوزه صلح جهانی، حقوق بشر، دموکراسی و مبارزه با تروریسم مطرح نمودند. https://cdn.icana.ir/d/019/202108109347397804.jpg سخنرانی,رئیسی,در,سازمان,ملل,،,جامع,و,هوشمندانه,بود Icana

سید مرتضی حسینی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه سخنرانی مجازی رئیس جمهور در سازمان ملل حاوی نکات بسیار خوبی بود، گفت: مطمئنم این سخنرانی بر افکار عمومی ملت های دنیا و حتی بر دول مستقل و سیاستمداران آزاداندیش تاثیرگذار خواهد بود، مسئله برجام و بدعهدی های آمریکا و پایبندی ایران به تعهدات خود و گزارش های متعدد آژانس بین‌المللی در این زمینه را آقای رئیسی بخوبی تشریح نمودند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس جمهور ، سلطه گری و سلطه طلبی و پروژه تحمیل هویت غربی توسط آمریکا را ، پروژه‌ای شکست خورده دانستند و خروج ذلت‌بار آمریکا از عراق و افغانستان را شاهد این امر برشمردند و گفتند؛ آمریکا از افغانستان و عراق خارج نشد، بلکه اخراج شد!

وی گفت: در این سخنرانی به طور منطقی بیان شد که هژمونی‌طلبی دولت آمریکا موجب جنگ و کشتار و خسارت در سطح جهان شده است. آمریکا در سیاست بین الملل با بی عقلی عمل می کند و هزینه های این بی عقلی را ملت های سوریه، یمن، عراق و لبنان افغانستان و مالیات دهندگان آمریکایی پرداخت می کنند. آیت‌اله رئیسی از جامعه بین الملل خواست، مانع سیاستهای ظالمانه دولت آمریکا در تحریم ملتها شوند و نگذارند سیاست تحریم که هرروز دامنه آن توسط آمریکا در حال گسترش است تداوم یابد. آقای رئیسی گفت از جامعه ملل اکیدا میخواهیم؛ تحریم دو مقوله سلامت و محیط زیست را ممنوع کنند و آمریکا را تحت فشار بگذارند.

حسینی گفت: آقای رئیسی تاکید کردند؛اسلامی که ایران دنبال آن است اسلام عقلانیت، تدبر و تفکر است نه اسلام تحمیل و تحجر. بقول آقای رئیسی نمی‌توان با استانداردهای دوگانه به مبارزه با تروریسم پرداخت ! نمی شود در جایی ترویست را ساخت مثل ساختن داعش، و درجایی دیگر با آن مبارزه کرد! صادقترین و جدی‌ترین کشور در مبارزه با تروریسم ، ایران است و اگر نقش ایران در سرکوب ومبارزه با داعش نبود الان این گروه تروریستی در دریای مدیترانه با اروپا هم‌مرز و همسایه بود.بقول رئیسی؛ آزادی در کوله پشتی سربازان بیگانه جا نمیگیرد و نمیتوان با اشغالگری ، آزادی را هدیه داد!

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس بیان کرد: باید از رئیسی بابت موضع گیریهای هوشمندانه و تاثیرگذار و تبیین سیاست های به حق ایران تشکر کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet