هدر اصلی
1388/09/12 13:08:00
سرویس سیاسی
در مراسم سالگرد شهدای نیروی انتظامی آمل تاکید کرد:

لاریجانی: حفظ وحدت موجب سربلندی کشور است

**رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اختلاف افکنی‌‌ها در سطح جامعه تصریح کرد: ایجاد تضاد و تخریب کار آسانی است، اما آنچه موجب عزت و سربلندی کشور می‌شود تاکید بر حفظ وحدت در جامعه است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از آمل، علی لاریجانی که روز پنجشنبه در میان استقبال گرم مردم آمل در مصلی این شهر و در مراسم سالگرد شهدای نیروی انتظامی آمل سخن می‌گفت، اظهار داشت: همگان باید بر این موضوع اهتمام ورزیم که هیچ کشوری به پیروزی نرسیده، مگر با پیوندی که با وحدت برقرار کرده است.

وی با اشاره به سخنان هفته گذشته مقام معظم رهبری که در جمع بسیجیان ایراد فرمودند، اظهار داشت: نکاتی که رهبری در این نشست بیان فرمودند بسیار مهم و مورد توجه است و باید همه حرکت‌های ما در کشور امروز بر این اساس قرار گیرد که نگذاریم ملت را دوپاره کنند و در مقابل همدیگر قرار دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: 30 سال انقلاب و 100 سال تاریخ مشروطه پیش روی ماست. ما هر زمان که با وحدت و با کمک از روحانیون به حرکت خود ادامه داده‌ایم، نه بیگانگان و نه استبداد داخلی هیچ کدام نتوانسته‌اند در کشور شکاف ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه دسیسه‌های مختلفی برای ایجاد اختلاف در سطح جامعه بکار گرفته می‌شود، اظهار داشت: برای ایجاد اختلاف و تزریق نگاه‌های بدبینانه، تخریب مسئولان از جمله موضوعاتی است که از سوی برخی از افراد دنبال می‌شود، اما ما نباید اجازه دهیم که در جامعه فتنه‌گری و تخریب ایجاد شود.

دکتر لاریجانی افزود: در شرایط کنونی احساس می‌کنیم شگردهایی از سوی برخی از افراد برای دستیابی به اهداف خاصی دنبال می‌شود، اما حرف ما این است که اگر کسی ابزاری برای بیان افکار خود در اختیار دارد این ابزار نباید در جهت تخریب بکار گرفته شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بیگانگان از فضای غبارآلود به خوبی استفاده می‌کنند. کما اینکه پیش از این نیز دیدیم از فضای مشوه (مبهم) استفاده کردند، اما برای مبارزه با چنین تفکری ما باید به اسلام و راه روحانیت و قانون اساسی تمسک بجوییم.

این گزارش می‌افزاید: لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملکرد نیروی انتظامی در زمان جنگ و شرایط کنونی اظهار داشت: نیروی انتظامی مسئولیت سنگینی در ایجاد امنیت کشور و جامعه دارد که همه ما باید قدردان تلاش‌های این عزیزان باشیم.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران و ساختار آن یادگاری است که امام به یادگار گذاشت، گفت: این نظام بر پایه مردمسالاری دینی استوار است و دموکراسی غربی به معنای متعارف آن نیست و همچنین شکل سابق نظام مشروطه هم نمی‌توان نامید چرا که همه بخش‌های کشور ابتنا به رای مردم دارد.
وی با تاکید بر اینکه ولایت فقیه کشور را هدایت می‌کند به هدایت‌های امام و مقام معظم رهبری طی 30 سال گذشته در کشور اشاره کرد و افزود: پیام سیاسی امام این بود که کشور به غرب و شرق گرایش پیدا نکند و در مقابل دسیسه‌های بیگانگان ایستادگی کند که این امر موجب عزت‌مندی ایران شد و نهایتاً‌ جوهری شد که ملت ایران بتواند در کار خود پیشرفت کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی به موضوع هسته‌ای و پیشرفت‌های کشورمان در فناوری‌های مدرن اشاره کرد و گفت: پیشرفت‌های کشورمان حوزه فناوری‌های نوین اقتباس از راهی بود که امام پیش پای ملت مان گذاشت.
وی به وضعیت و موقعیت جمهوری اسلامی ایران نسبت به سایر کشورهای منطقه اشاره و ادامه داد: به دلیل پیشرفت‌ها و وضعیت برتر ایران است که آمریکایی‌ها و برخی کشورهای اروپایی سر ستیز دارند.
لاریجانی رفتار دوگانه‌ آمریکایی‌ها و برخی کشورهای غربی نسبت به کشورمان در موضوع هسته‌ای را ناشی از همین امر عنوان کرد و خاطرنشان ساخت:‌ آنها بارها در جلسات خود عنوان کردند که ایران بمب اتمی ندارد اما خلاف این سخنان را در رسانه‌هایشان می‌زنند که دروغی بزرگ است.
نماینده مردم قم در خانه ملت با بیان اینکه مخالفت غربی‌ها با کشورمان به دلیل وضعیت برتر ایران در منطقه است اظهار داشت: ایران از گذشته در راستای مصالح خود گام‌های بلندی برداشته و این راه را در آینده ادامه می‌دهد.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران منعی برای ورود و پیشرفت‌ کشورهای منطقه به حوزه فناوری‌های نوین ندارد افزود: نگاه ما این است که کل امت اسلامی پیشرفت کند چرا که دانشی که نظام جمهوری اسلامی طی این 30 سال کشف کرده تراز خود را در منطقه عوض کرده است و ما منعی برای پیشرفت کشورهای منطقه نمی‌بینیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی به وضعیت آشفته آمریکایی‌ها در منطقه خاورمیانه به ویژه عراق، فلسطین، افغانستان و سایر کشورها اشاره کرد و گفت: این درحالی است که امریکائی‌ها حدود یک میلیون عراقی را در این کشور مجروح یا کشتند و در افغانستان فجایع بسیاری را به بار آوردند که این امر نشانه موقعیت ضعیف آنها در منطقه است.
لاریجانی با بیان اینکه تئوری مردم‌سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران موجب بیداری در منطقه و نیز مخالفت غربی‌ها با کشور ما شده است ادامه داد: اگر دموکراسی در منطقه خاورمیانه که اکثر کشورهای آن سلاطین حاکم هستند اجرایی شود افرادی به غیر از خواسته غربی‌ها در این منطقه حاکم می‌شوند از این روست که غربی‌ها با ایران اسلامی مخالفت می‌کنند.
وی در ابتدای سخنرانی خود به پیشینه تاریخی و علم و فقاهت در استان مازندران و شهر آمل اشاره و خاطرنشان ساخت: در خطه آمل بزرگانی از دیار فقه و علم رشد کرده‌اند که می‌توان به علمایی بزرگ همچون شیخ تقی آملی و میرزا هاشم آملی اشاره کرد.
رئیس دستگاه قانونگذاری کشور با بیان اینکه فقهای بزرگ شهرستان آمل در قدر و منزلت این شهرستان افزوده‌اند یادآور شد: علمایی همچون حسن‌زاده آملی و جوادی آملی نه تنها افتخار این خطه و ایران هستند بلکه در دنیای اسلام می‌درخشند.
وی با اشاره به اینکه همه مسئولان باید نسبت به این خطه توجه داشته باشند از آنان خواست تا با نگاهی ملی به این منطقه توجه کنند تا پیشرفت کشور فزاینده شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرا رسیدن دو عید قربان و غدیر و میلاد امام هادی به اهمیت موضوع ولایت در اسلام اشاره کرد و متذکر شد: موضوع ولایت در اسلام امری کاملا اساسی است چرا که در قرآن نیز آمده است این امر اکمال دین است.
گفتنی است، در ابتدای ورود رئیس مجلس به دومین یادواره شهدای نیروی انتظامی شهرستان آمل وی از موزه‌ای در این زمینه بازدید کرد.
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet