هدر موبایل
1388/09/13 14:02:00
سرویس سیاسی
لاریجانی تعمیق اختلافات را امری شیطانی دانست

دولت لایحه بودجه را در موعد مقرر ارائه دهد

**رییس مجلس بر ارائه هرچه سریعتر لایحه بودجه سال آینده از سوی رییس جمهور به مجلس تاکید کرد.

 

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت به استان گرگان، .علی لاریجانی که در مصلی خاتم الانتبیا آزاد شهز و در جمع نمازگزاران این شهرستان سخن می گفت، اظهار داشت: در این ارتباط نامه ای نیز به رییس جمهور داده شده و در آن تاکید شده که لایحه بودجه طبق قانون باید تا 15 آذر ماه به مجلس تقدیم شود.

وی خاطر نشان کرد: البته دولت در ارائه لایحه برنامه پنجم نیز پیش از این تاخیر داشته و از رییس جمهور می خواهیم تا در ارائه این لایحه نیز تسریع ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه جهت گیری ما در مجلس این است که بتوانیم با این دو لایحه ظرفیت های اقتصادی کشور را گسترش دهیم، اظهار داشت: رویکردی که در مجلس هشتم مورد تاکید است، این است که اصل 44 قانون اساسی عملیاتی شود و امور در بحث اقتصاد به مردم واگذار شود.

رییس قوه مقننه در ادامه با شاره به مصوبه هدفمند کردن یارانه ها، اظهار داشت: پس از بحث و بررسی کارشناسی در مجلس این لایحه به شورای نگهبان ارجاع شد؛ البته اختلاف نظری بین دولت و مجلس در برخی مواد این لایحه وجود داشت، که بررسی نهایی آن را به بعد از اعلام نظر شورای نگهبان موکول کردیم.

وی همچنین از همه قوا خواست تا با همکاری زمینه اجرای موفق و کم هزینه این لایحه را فراهم کنند.

وی تصریح کرد: مجلس هشتم تلاش کرد تا این لایحه به صورت متوازن و با حفظ آرامش در سطح جامعه اجرا شود.
لاریجانی افزود: برخی نکات از جمله در نظر گرفتن مدت زمان 5 سال برای اجرای این لایحه از مواردی بود که مجلس برای اینکه اقشار آسیب پذیر در مسیر اجرای این لایحه فشار کمتری را متحمل شوند مورد تاکید قرار داد.

وی با بیان اینکه هدفمند کردن یارانه ها به نوعی جراحی در اقتصاد کشور است، اظهار داشت: مجلس در این لایحه دست دولت را برای در پرداخت نقدی یارانه ها باز گذاشت.

رییس مجلس افزود: دولت و مجلس باید با تدبیر و حوصله این لایحه را اجرایی کنند و اگر این نکات رعایت شود در آن صورت لایحه هدفمند کردن یک امر مبارک برای جامعه خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دامن زدن به برخی اختلافات کاری شیطانی است، افزود: ما نباید این اختلافات را عمیق کنیم.

لاریجانی با اشاره به نقش رسانه ها در این خصوص تاکید کرد: برخی رسانه ها حرف هایی می زنند که بوی بغض و کینه می دهد اما به نظر می رسد در آستانه عید غدیر همگان باید تلاش کنند تا فضای مودت و وحدت در کشور حاکم شود.
 وی با تاکید بر فراهم کردن بسترهای حضور مردم در بخش اقتصاد، گفت: این ظرفیت سازی ها باید به صورت واقعی دیده شود و تجربه نشان داده که اقدامات زود بازده نمی تواند پایدار باشد و همگان باید تلاش کنیم تا مشارکت واقعی مردم را در تولید و سرمایه گذاری شاهد باشیم.

رییس مجلس همچنین در ادامه سفر خود از محدوده گردشگری تازه تاسیس شبنم بازدید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet