هدر اصلی
1400/07/18 11:48:39
سرویس صحن
حمزه شلمزاری در نطق میان دستور:

جبران خسارات سنگین ناشی از زلزله 5.7 ریشتری کوهرنگ نیازمند دستور ویژه و جهادی رئیس‌جمهور است

عضو کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس خواستار دستور ویژه رئیس جمهور برای بازسازی جهادی منازل آسیب‌دیده کوهرنگ در جریان زلزله ۵.۷ ریشتری هفته گذشته شد که خسارات زیادی به بار آورده است.
جبران خسارات سنگین ناشی از زلزله 5.7 ریشتری کوهرنگ نیازمند دستور ویژه و جهادی رئیس‌جمهور است عضو کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس خواستار دستور ویژه رئیس جمهور برای بازسازی جهادی منازل آسیب‌دیده کوهرنگ در جریان زلزله 5.7 ریشتری هفته گذشته شد که خسارات زیادی به بار آورده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202110100636794072.jpg جبران,خسارات,سنگین,ناشی,از,زلزله,5.7,ریشتری,کوهرنگ,نیازمند,دستور,ویژه,و,جهادی,رئیس‌جمهور,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، قدرت الله حمزه شلمزاری در نشست علنی صبح امروز(یکشنبه، 18 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن گرامیداشت هفته ناجا، گفت: حضرت علی(ع) می فرمایند بهترین سیاست ها عدالت است. امام(ره) نیز می فرمایند به مجلس و دولت و دست اندرکاران توصیه می کنم که قدر این ملت را بدانید و در خدمتگذاری به آنها خصوصا مستضعفان، محرومان و ستم دیدگان که نور چشمان ما و اولیاء نعم همه هستند فروگذار نکنید. خوشحالی من روزی است که به زاغه نشینان عنایت شده و بزرگ ترین جهاد معنوی خدمت به خلق و انسان محروم است و این است که برای انسان جاودانه می ماند البته در صورتی که این خدمت فقط برای خدا باشد.

نماینده مردم اردل، فارسان، کیا، کوهرنگ و دهستان دستگرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مقام معظم رهبری می فرمایند همه نمایندگان نسبت به مناطق محروم مسئول بوده و توجه ویژه به مناطق محروم و اهتمام به طبقات کم درآمد و ضعیف را فراموش نکنید. مسئولان نباید میان نقاط مختلف کشور تمایز قائل شوند و همه را باید یکسان بدانند.

وی در ادامه با بیان اینکه شهرهای بزرگ و یا پایتخت اولویتی بر دیگر مناطق نداشته، عنوان کرد: قطعا نیازها و مسائل نقاط محروم و مستضعف بیشتر از سایر نقاط کشور است و باید در اولویت قرار گیرد.

حمزه شلمزاری همچنین خطاب به رئیس جمهور و رئیس مجلس اظهار داشت: تبعیض و بی عدالتی در کشور نسبت به استان ها و در استان ها نسبت به شهرستان ها خصوصا روستاها، باعث فقر، محرومیت، بیکاری و مهاجرت مردم مناطق محروم به مرکز استان ها، استان های همجوار و کشورهای منطقه شده است؛ مردم مناطق محروم از کمبودها زجر می کشند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: در سفر قبلی بنده به حوزه انتخابیه یا در قبرستان شاهد دفن طفل شیرخوار با پدر و مادرش بودم و یا پیگیر وضعیت مصدومان حادثه تصادفات جاده ای در بیمارستان بودم و تنها ظرف یک هفته، 7 تصادف در جاده شهرکرد-شلمزار-اردل رخ داده که باعث فوت 8 نفر و مصدومیت 18 نفر شده است. این جاده در بین مردم معروف به جاده مرگ بوده و دردناک تر از صحنه تصادفات، نبود آمبولانس برای انتقال جنازه های کنار جاده بود.

وی افزود: جلسات متعددی با وزیر راه، معاونان و مسئولان برنامه، بودجه کشور و مسئولان استانی تشکیل داده و تمام مسائل و مشکلات را مطرح کردم اما متأسفانه اقدام مؤثری صورت نگرفت. جاده شهرکرد-کیار-اردل-فارسان به خوزستان دارای 5 تونل است که برخی از آنها 25 سال قبل کلنگ زنی شده و 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که اگر تکمیل و راه اندازی شوند حدود 150 کیلومتر مسافت جاده های صعب العبور و کوهستانی مرکز کشور و خوزستان را کوتاه تر می کند.

حمزه شلمزاری در ادامه خطاب به رئیسی گفت: بعد از گذشت 42 سال از عمر انقلاب هنوز تعدادی از روستاهای حوزه انتخابیه فاقد جاده ماشین رو است و حدود 16 روستای منطقه کوهرنگ 6 ماه از سال ارتباط خود با مرکز شهرستان را از دست می دهند. جاده های اکثر روستاهای حوزه انتخابیه خاکی بوده و بنده به عنوان نماینده مردم حوزه انتخابیه از پیمانکاران شریف که به صورت جهادی بدون دریافت هیچ وجهی با امکانات شخصی خود این پروژه ها را فعال نگاه داشته اند، تشکر می کنم و از ریاست جمهور می خواهم به صورت ویژه دستور پرداخت مطالبات این افراد را بدهد.

این عضو مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری در ادامه با بیان اینکه زلزله 5.7 ریشتری هفته گذشته خسارات سنگینی به تأسیسات و منازل مسکونی مردم شریف شهرستان کوهرنگ وارد کرده است، اظهار داشت: با توجه به سردسیر بودن منطقه و گستردگی شهرستان و تعداد روستاهای خسارت دیده می طلبد که رئیس جمهور به صورت جهادی دستور کمک و بازسازی خانه های آسیب دیده را صادر کند.

وی ادامه داد: مجلس و دولت باید نسبت به پرداخت حقوق معلمان حق التدریس و پاداش پایان خدمت معلمان، رتبه بندی این قشر زحمتکش و همسان سازی حقوق بازنشستگان اقشار مختلف تصمیم جدی بگیرند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه بسیاری از روستاهای استان چهارمحال و بختیاری از نعمت اینترنت بی بهره اند، تأکید کرد: با توجه به اینکه دانش آموزان باید تکلیف خود را از طریق اینترنت انجام دهند، وزیر ارتباطات باید هرچه سریع تر امکان دسترسی این عزیزان به اینترنت را فراهم کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet