خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1400/07/18 15:30:57
سرویس اقتصادی
زنگنه تشریح کرد؛

بررسی آخرین وضعیت مواد طرح تسهیل کسب و کار

سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید گفت: تمامی پیشنهادات مربوط به اصل ماده ۴ در خصوص نحوه سنجش و مجوز به سردفترداران در نشست امروز بررسی و رد شد و در جلسه بعدی کلیات این ماده به رای گذاشته خواهد شد.
بررسی آخرین وضعیت مواد طرح تسهیل کسب و کار سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید گفت: تمامی پیشنهادات مربوط به اصل ماده 4 در خصوص نحوه سنجش و مجوز به سردفترداران در نشست امروز بررسی و رد شد و در جلسه بعدی کلیات این ماده به رای گذاشته خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202008102530612260.jpg بررسی,آخرین,وضعیت,,مواد,طرح,تسهیل,کسب,و,کار Icana

محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آخرین وضعیت بررسی طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار در مجلس شورای اسلامی گفت: تمامی پیشنهادات مربوط به اصل ماده 4 در خصوص سردفترداران در نشست امروز رد شد و در جلسه بعدی کلیات این ماده به رای گذاشته خواهد شد و وارد بررسی ماده پنج خواهیم شد. 

وی تصریح کرد: به موجب ماده چهار این طرح سازمان ثبت اسناد و املاک کشور موظف است، هرساله از طریق سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به برگزاری آزمون سردفتری و دفتریاری اقدام نماید. داوطلبانی که حداقل هفتاد درصد (۷۰%) امتیاز میانگین نمرات یک درصد (۱%) حائزان بالاترین امتیاز را کسب کنند به عنوان پذیرفته شده، جهت طی مراحل مقتضی به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور معرفی می شوند. هرگونه انتقال امتیاز موضوع این ماده از جمله انتقال امتیاز موضوع ماده ۶۹ این قانون منوط به قبولی انتقال گیرنده در آزمون مذکور است.

زنگنه تاکید کرد: همچنین عصر امروز نیز ماده ۳ طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار در خصوص شفاف سازی قراردادهای بانکی ارجاعی از صحن علنی مجلس با حضور کارشناسان دستگاه های مربوطه بررسی خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet