شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1400/07/20 10:44:17
سرویس صحن
نقدعلی در تذکر شفاهی:

گزارش‌های تحقیق و تفحص باید قابلیت صدور حکم قضایی را داشته باشند

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس خطاب به کمیسیون اصل ۹۰ تأکید کرد که گزارش‌های تحقیق و تفحص باید از پیوست‌های لازم برخوردار باشند تا قابلیت صدور حکم قضایی را داشته باشند.
گزارش‌های تحقیق و تفحص باید قابلیت صدور حکم قضایی را داشته باشند نماینده مردم خمینی شهر در مجلس خطاب به کمیسیون اصل 90 تأکید کرد که گزارش‌های تحقیق و تفحص باید از پیوست‌های لازم برخوردار باشند تا قابلیت صدور حکم قضایی را داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/202011106105559499.jpg گزارش‌های,تحقیق,و,تفحص,باید,قابلیت,صدور,حکم,قضایی,را,داشته,باشند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدتقی نقدعلی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه 20 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی بر اساس بند (11) ماده (22) آیین‌نامه داخلی مجلس در مورد گزارش ارائه شده از سوی کمیسیون اصل 90 پیرامون وضعیت بورسیه‌ها گفت: یکی از مشکلات موجود در این بخش هم در مجالس گذشته و هم این دوره از مجلس این بوده که گزارش‌های تحقیق و تفحصی که به قوه قضائیه ارسال می‌شود از مستندات و پیوست‌های لازم به گونه‌ای برخوردار نبوده که منتهی به صدور حکم قضایی شود.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هم اکنون شکایت از رئیس جمهور با 500 هزار امضا به کمیسیون اصل 90 تقدیم شده است ضمن اینکه در گزارش تحقیق  و تفحص از وضعیت بورسیه‌ها نیز اسم آقای روحانی و معاونش در صدر اسامی متخلفان ذکر شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه اغلب این گزارش‌های تحقیق و تفحص به دلیل نبود مستندات و پیوست‌های قضایی منتهی به صدور حکم نمی‌شود، کما اینکه در پی بررسی که روی گزارش‌های تحقیق و تفحص مجلس نهم داشتم نشان می‌داد 90 درصد آنها به دلیل همین مشکل قابلیت صدور حکم قضایی را نداشته‌اند بنابراین از کمیسیون اصل 90 می‌خواهم که قبل از ارسال این گزارش به قوه قضائیه پروسه حقوقی لازم را برای آن ارسال کنند تا در نهایت برای آن حکم قضایی صادر شود.

عبدالرضا مصری در پاسخ به وی افزود: البته این تذکر مشمول ماده (22) آیین‌نامه نمی‌شود چرا که این ماده به حفظ شأن و جایگاه نمایندگان اشاره می‌کند اما در مورد این گزارش اقدام خلاف آیین‌نامه صورت نگرفته است اما محتوای تذکر شما قابل تأمل است بنابراین از کمیسیون‌های مربوطه نیز می خواهم که به این موضوع عنایت داشته باشند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما همان طور که قوانین را در مجلس مصوب می‌کنیم اما ممکن است شورای نگهبان بر آنها ایراد بگیرد، این گزارش را نیز به قوه قضائیه ارسال می‌کنیم اما این قوه مستقل بوده و می‌تواند بر اساس معیارهای قضایی در مورد آن تصمیم بگیرد و ما هم تصمیم این قوه را محترم می‌شماریم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet