آغاز هفته وحدت
1400/07/21 15:37:29
سرویس سیاسی
علی رضا بیگی مطرح کرد:

لزوم پر رنگ تر شدن نقش احزاب سیاسی در لایحه جامع انتخابات

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس گفت:در لایحه جامع انتخابات دولت رعایت سیاست های کلی ابلاغی انتخابات مورد توجه قرار بگیرد و نقش احزاب سیاسی نسبت به گذشته پر رنگ تر شود.
لزوم پر رنگ تر شدن نقش احزاب سیاسی در لایحه جامع انتخابات عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس گفت:در لایحه جامع انتخابات دولت رعایت سیاست های کلی ابلاغی انتخابات مورد توجه قرار بگیرد و نقش احزاب سیاسی نسبت به گذشته پر رنگ تر شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202101106237756873.jpg لزوم,پر,رنگ,تر,شدن,نقش,احزاب,سیاسی,در,لایحه,جامع,انتخابات Icana

احمد علی رضا بیگی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر لزوم ارائه لایحه جامع انتخابات از سوی دولت سیزدهم گفت: اساسا در موضوعات مختلف اگر لایحه از جانب دولت به مجلس ارسال شود با نگرش جامع تری تهیه شده چرا که همه ابعاد دیده شده و طبیعتا لایحه کامل تر از طرح خواهد بود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس ادامه داد: از آنجایی که وزارت کشور مسئولیت اجرایی برگزاری انتخابات را دارد بهتر است که لایحه جامع انتخابات مبنای رسیدگی مجلس قرار بگیرد.

وی افزود: در سال 97 دولت دوازدهم اقدام به ارائه لایحه جامع انتخابات کرد اما با توجه به گستردگی موضوع و محدودیت زمانی امکان رسیدگی همزمان به تمام بخش ها وجود نداشت به همین خاطر مجلس تصمیم گرفت تا طرح خود در زمینه اصلاح قانون انتخابات را جلو ببرد که در نهایت با مخالف شورای نگهبان مواجه شد.

وی عنوان کرد: اگر وزارت کشور بتواند با توجه به فرصت پیش رو لایحه ای ارائه دهد که همه زوایای اجرایی در آن دیده شده باشد قطعا مورد مقبول مجلس خواهد بود.  

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها بیان کرد: در لایحه جامع انتخابات دولت سیزدهم رعایت سیاست های کلی ابلاغی انتخابات مورد توجه قرار بگیرد به این دلیل که لایحه قبلی و طرح مجلس در تعارض با این موضوع بود.

وی عنوان کرد: لایحه جدید جامع اتخابات به گونه ای باید تدوین شود که آحاد مردم ایران در اقصی نقاط کشور احساس کنند که از جانب آن ها کسی وجود دارد که در مجلس شورای اسلامی تواند حرف آن ها را بزند.

علی رضا بیگی تاکید کرد: هر چقدر به سمت افزایش مشارکت مردم حرکت کنیم و نقش احزاب را در انتخابات پر رنگ تر شود به بهبود فضای انتخاباتی کشور کمک شایان خواهد کرد./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet