آغاز هفته وحدت
1400/07/21 15:45:27
سرویس سیاسی
مقتدایی نشست مشترک کمیسیون امنیت‌ملی با شورای‌عالی امنیت‌ملی را تشریح کرد

بررسی مسائل مرزی، هسته‌ای و روابط با همسایگان در نشست کمیسیون امنیت ملی با شورای عالی امنیت ملی

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر افزایش تعامل میان این کمیسیون و شورای عالی امنیت ملی گفت: این تعامل باعث می شود مشکلات کشور با سرعت بالاتری حل و فصل شود.
بررسی مسائل مرزی، هسته‌ای و روابط با همسایگان در نشست کمیسیون امنیت ملی با شورای عالی امنیت ملی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر افزایش تعامل میان این کمیسیون و شورای عالی امنیت ملی گفت: این تعامل باعث می شود مشکلات کشور با سرعت بالاتری حل و فصل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202110101689723249.jpg بررسی,مسائل,مرزی،,هسته‌ای,و,روابط,با,همسایگان,در,نشست,کمیسیون,امنیت,ملی,با,شورای,عالی,امنیت,ملی Icana

عباس مقتدایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در تشریح نشست روز گذشته(سه شنبه، 20 مهرماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که در محل دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی حضور یافته بودند گفت: در این نشست با دبیر ومعاونان دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی درباره موضوعات مهم کشور گفتگو شد و تعدادی از نمایندگان دیدگاه های خود در ارتباط با همکاری بیشتر و وسیع تر مجلس با این شورا مطرح کردند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: دبیر شورای عالی امنیت ملی ضمن تأکید بر ضرورت ارتباط حداکثری میان نهادهای مختلف کشور بر این موضوع که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی می تواند در بالاترین سطوح با مجموعه های مرتبط با دبیرخانه همکاری، همفکری و جلسات مشترک داشته باشد تأکید کرد.

وی افزود: معتقدیم مجلس یازدهم برای دستیابی به حد بالاتری از بهره‌وری می تواند همکاری ها با مجموعه های مختلف از جمله دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و وزارتخانه های امور خارجه، دفاع و اطلاعات و سایر نهادها و ارگان های رسمی کشور را افزایش دهد.

مقتدایی در ادامه ابراز امیدواری کرد که در ماه های آینده با توجه به استقرار دولت جدید خواهیم توانست بیش از پیش مشکلات کشور را با سرعت بالاتری حل کنیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه با بیان اینکه محور جلسه روز گذشته عمدتا بر طرح دیدگاه های نمایندگان بود، عنوان کرد: در این جلسه در خصوص مرزهای کشور، موضوعات هسته ای، دیپلماسی اقتصادی و روابط خارجی ایران و همسایگان مطالبی بیان و همچنین گزارش مختصری از بازدید برخی اعضای کمیسیون امنیت ملی از شمال غرب کشور مطرح شد.

وی ادامه داد: همچنین کمیته های دفاعی و آب کمیسیون امنیت ملی نیز مطالبی را در این جلسه ارائه کردند که قرار شد با توجه به مطالب مطروحه، دیدگاه ها و ملاحظات نمایندگان عضو کمیسیون مورد توجه دبیرخانه قرار گیرد.

مقتدایی همچنین اظهار کرد: در بخشی از این جلسه رؤسای کمیته های 9 گانه توضیحات و دیدگاه های خود در خصوص مباحث مربوط با هر کمیته را بیان کردند و در پایان نیز رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جمع بندی مطلب را ارائه کرد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: جلال زاده در این جمع بندی علاوه بر مباحث محتوایی بر آمادگی کامل این کمیسیون برای گسترش همکاری ها با دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی تأکید و این فرصت را به عنوان یکی از فرصت های مهم کشور برای ایجاد وفاق و دستیابی به حد بالاتری از بهره وری برشمرد و آن را یک فرصت مغتنم برای ارائه خدمات بیشتر در سطح بالاتر عنوان کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet