آغاز هفته وحدت
1400/07/21 15:10:12
سرویس بین الملل
با صدور پیامی:

رئیس کمیته حقوق بشر عملیات تروریستی و خشونت‌بار حادثه قندوز افغانستان را محکوم کرد

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس با صدور پیامی پیامی عملیات تروریستی و اقدامات گروه‌های افراطی خشونت‌گرا در حادثه دردناک قندوز افغانستان را محکوم کرد.
رئیس کمیته حقوق بشر عملیات تروریستی و خشونت‌بار حادثه قندوز افغانستان را محکوم کرد رئیس کمیته حقوق بشر مجلس با صدور پیامی پیامی عملیات تروریستی و اقدامات گروه‌های افراطی خشونت‌گرا در حادثه دردناک قندوز افغانستان را محکوم کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202106105660735495.jpg رئیس,کمیته,حقوق,بشر,عملیات,تروریستی,و,خشونت‌بار,حادثه,قندوز,افغانستان,را,محکوم,کرد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، زهره الهیان رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در پیامی عملیات تروریستی و اقدامات گروه‌های افراطی خشونت‌گرا در حادثه دردناک قندوز افغانستان را محکوم کرد.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ماه ربیع الاول یادآور میلادی پر از خیر و مهربانی برای تمام جهانیان است. میلاد پیامبری که همه او را محمد امین می‌دانستند و در کنارش احساس امنیت و صلح و دوستی داشتند. او که پیام آور  توسعه روابط دوستانه میان ملت‌ها برپایه احترام به اصولی همچون حقوق برابر و رفع تبعیضات ناروا بود.

پیامبر عظیم الشانی که در آموزه‌‌هایشان به جامعه بشریت، اقدامات تعصب‌انگیز و افراطی خشونت‌گرا به شدت محکوم بوده است. بدون شک جنگ و منازعات مسلحانه می‌تواند منجر به تندروی و اشاعه افراط‌گرایی خشونت بار شود و توسعه جوامع انسانی و سلامت بشر را به خطر بیاندازد.

مسوولیت اولیه هر کشور اطمینان از فراهم کردن زندگی مسالمت‌آمیز و بدور از خشونت و در پرتو امنیت کامل است به نحوی که اطمینان حاصل کنند اقدامات کافی برای مبارزه با افراط‌گرایی خشونت بار انجام می‌شود. لذا هر نوع عملیات تروریستی و اقدامات گروه‌های افراطی خشونت‌گرا بویژه حادثه دردناک قندوز کشور برادر و دوست افغانستان را محکوم می‌کنیم و تاکید می‌کنیم هدف قراردادن افراد غیرنظامی، شامل زنان و کودکان در تناقض با حقوق بین‌الملل و بویژه حقوق بشر و حقوق بشردوستانه است.

 بدون شک، تخریب و حملات به حرم‌ها و مکان‌های مذهبی و همچنین مکان‌های فرهنگی در تناقض آشکار با آموزه‌های دین مبین اسلام و حقوق بین الملل است که به هیچ وجه قابل قبول نیست و هر انسان آزاده‌ای آن را محکوم می‌کند.

 در خاتمه از تمامی کشورهای اسلامی و خواهران و برادران مسلمان مصرانه می‌خواهیم با همدیگر علیه افراط گرایی خشونت‌بار در تمامی اشکالش و نیز علیه خشونت‌های فرقه‌ای متحد شویم و پیام صلح و دوستی پیامبر عظیم الشان اسلام را به گوش جهانیان برسانیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet