شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/29 13:24:00
سرویس کمیسیون ها

آذروش از پیشنهاد جدید برای پرداخت عوارض شهرداری تولید مسکن ویژه گروه‌های کم‌درآمد خبر داد

مخبر کمیسیون عمران از پیشنهاد جدیدی برای پرداخت عوارض شهرداری در کلیه طرح‌های تولیدی مسکن ویژه گروه‌های کم‌درآمد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ولی آذروش مخبر کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به ماده 16 لایحه حمایت از تولید و عرضه مسکن که در دستور کار مجلس است مبنی بر این که در کلیه طرح‌های تولیدی مسکن ویژه گروه‌های کم‌درآمد و طرح‌های تولید مسکن در بافت‌های فرسوده شهرها مشمول حداقل 50 درصد هزینه‌های عوارض ساخت و تراکم ساخت و تقسیط بدون کارمزد باقی مانده است، گفت: یکی از پیشنهادات برای این ماده این است که دولت معادل 100 درصد تخفیف اعمال شده از سوی شهرداری‌ها ناشی از اجرای این قانون و سایر قوانین را در لوایح بودجه سنواتی منظور و پرداخت کند که این پیشنهاد، پیشنهاد مطلوبی است.

وی ادامه داد: در صورت تصویب این پیشنهاد هم به اقشار کم‌درآمد کمک می‌شود و هم اعتبارات شهرداری‌ها کاهش پیدا نخواهد کرد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس با بیان این که این پیشنهاد هنوز در صحن علنی طرح نشده است، عنوان کرد: این پیشنهاد هم به بازسازی بافت‌های فرسوده کمک می‌کند و هم در اقشار کم‌درآمد برای ساخت و ساز ایجاد انگیزه می‌کند.

مخبر کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این که افرادی که در بافت‌های فرسوده ساخت و ساز می‌کنند از اقشار کم‌درآمد هستند، افزود: پرداخت عوارض ساخت و ساز آن‌ها از سوی دولت کمک بزرگی به این قشر است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet