خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1386/08/29 17:26:00
سرویس بین الملل

بروجردی: امتناع امریکا از امضای پیمان کیوتو، نشانگر سیاستهای مخرب امریکا در کره زمین است

بروجردی: امتناع امریکا از امضای پیمان کیوتو ، نشانگر سیاستهای مخرب امریکا در کره زمین و ظلم آشکار به جامعه جهانی است.

 به گزارش خانه ملت، مائوژوبای رئیس کمیته حفاظت از محیط زیست کنگره ملی خلق چین و نایب رئیس کمیته خلع سلاح و حفاظت از صلح این کشور که در راس یک هیأت پارلمانی برای شرکت در دومین نشست انجمن مجالس آسیایی به تهران سفر کرده است ، بعد از ظهر امروز سه شنبه با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

 بروجردی در ابتدای این دیدار با تاکید بر ارتباطات و پیوند های عمیق فرهنگی و تاریخی دو ملت گفتند: تقویت و تحکیم روابط استراتژک ایران و  چین به صلح پایدار در منطقه و جهان کمک می نماید.

 وی با ابراز خرسندی از روند رشد و گسترش روابط فی مابین تصریح کرد: هنوز ظرفیت های فراوانی در زمینه های اقتصادی، صنعتی و انرژی برای ارتقاء و تعمیق مناسبات دوستانه دو کشور وجود دارد که باید در جهت تحقق آن تلاش کرد.

 وی همچنین تحکیم هر چه بیشتر پیوندهای دوستی فی ما بین را تصمیم مشترک رهبران دو کشور دانست.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان این که طبیعت امریکا زورگویی و سلطه طلبی است، افزود: ایجاد یک جهان تک قطبی توسط امریکا بعد از فروپاشی اتحاد شوروی تصور باطلی است که امریکائیها بیهوده در صدد تحقق آن هستند.

 وی افزود:  قدرتهای مهم دیگری در مقابل زیاده خواهیهای امریکا در جهان وجود دارند که اجازه این کار را به امریکا نخواهند داد.

 بروجردی با اشاره به خودداری امریکا از امضاء پیمان کیوتو گفت: امریکا بزرگترین تخریب کننده محیط زیست در جهان است و امتناع این کشور از امضای پیمان کیوتو نشانگر سیاستهای مخرب امریکا در کره زمین و ظلم آشکار به جامعه جهانی است .

 وی در ادامه با قدردانی از مواضع چین در حمایت از استفاده صلح آمیز انرژی هسته ای توسط کشورمان گفت: علی رغم همکاری های بسیار خوب ایران با آژانس بین المللی انرژِی هسته ای و گزارش مثبت آژانس از فعالیت های صلح آمیز هسته ای کشورمان ، امریکا ایران را متهم می کند.

 رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش اوضاع منطقه خاورمیانه و عراق و افغانستان را بسیار حساس خواند و افزود: حضور نیروهای بیگانه در عراق و افغانستان نه تنها کمکی به ایجاد صلح و امنیت و کاهش بحران نکرده است بلکه باعث افزایش و تعمیق بحران در این کشورها گردیده است، به همین علت نیروهای بیگانه باید هرچه زودتر منطقه را ترک کنند.

براساس این گزارش مائدژوبای، رئیس کمیته حفاظت از محیط زیست کنگره های خلق چین نیز در این دیدار دوستی میان دو کشور را سنتی خواند و افزود: مناسبات فی ما بین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران از رشد بسیار خوبی در تمام زمینه ها برخوردار بوده است و دوکشور در بسیاری مسائل بین المللی دیدگاههای یکسان دارند.

وی در ادامه با اشاره به پرونده هسته ایران گفت: چین از تلاش های مثبت ایران در جهت همکاری با آژانس بین المللی انرژی هسته ای برای رفع ابهامات قدردانی می کند.

وی افزود: چین مخالف تحریم و استفاده از زور علیه ایران است و اطمینان دارد پرونده هسته ای ایران از طریق مذاکره با روش صلح آمیز حل و فصل خواهد شد.

 مائوژوبای همچنین با بیان اهمیت همکاری های پارلمانی دو کشور ابراز امیدواری کرد مناسبات پارلمانی فی ما بین هر چه بیشتر توسعه و گسترش یابد.

 وی همچنین با بیان این که کشورش مخالف زورگویی و سلطه طلبی در روابط بین المللی است، خاطرنشان کرد: دو کشور دارای دیدگاههای یکسان در زمینه لزوم حفاظت از صلح جهانی و امنیت بیشتری هستند و همکاری های بسیار خوبی در مجامع بین المللی با یکدیگر دارند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet