شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1400/08/03 11:24:09
سرویس استان ها
دنیا مالی:

نقش انزلی در محور کریدور شمال به جنوب موثر است

نماینده مردم انزلی در مجلس با بیان اینکه بنادر انزلی و کاسپین در کنار هم ظرفیت بالای لجستیکی و ترانزیتی را دارا هستند،گفت: انزلی می تواند در محور کریدور شمال جنوب بسیار مؤثر عمل کند.
نقش انزلی در محور کریدور شمال به جنوب موثر است نماینده مردم انزلی در مجلس با بیان اینکه بنادر انزلی و کاسپین در کنار هم ظرفیت بالای لجستیکی و ترانزیتی را دارا هستند،گفت: انزلی می تواند در محور کریدور شمال جنوب بسیار مؤثر عمل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006101081801556.jpg نقش,انزلی,در,محور,کریدور,شمال,به,,جنوب,موثر,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد دنیامالی،نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی به همراه سعید محمد مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد،فاز عملیاتی ساخت شهرک صنعتی شماره سه منطقه آزاد انزلی را افتتاح کردند.

 نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:کلنگ فاز سه شهرک صنعتی منطقه آزادانزلی با اراضی حدود ۵۱ هکتاری نیز زده شد که ادامه این روند با اعتباری بالغ بر ۱۰۸ میلیارد تومن در حال آماده سازی است.

 وی با تاکید بر ظرفیت های شهرک صنعتی حسن رود نیز افزود:لازم به ذکر است در جوار شهرک صنعتی حسن رود اراضی حدودا ۵۰ هکتاری وجود دارد که با تلاش هایی که داشتیم می تواند در اختیار شهرک صنعتی حسن رود برای توسعه فازهای بعدی این شهرک قرار گیرد.

نماینده مردم انزلی در آخر صحبت های خود برآیند این سفر را بسیار مثبت شمرد و افزود: انزلی می تواند در محور کریدور شمال جنوب بسیار مؤثر عمل کند و با توجه به ظرفیت های خوبی که در انزلی داریم و در این مورد مذاکرات بسیار خوبی هم انجام دادیم، امیدواریم حجم‌ تخلیه آزاد که در بارگیری در بندر انزلی افزایش قابل توجه ای پیدا کند.

مشاور رییس جمهور در این بازدید نیز خاطرنشان کرد: بنادر انزلی و کاسپین در کنار هم ظرفیت بالای لجستیکی و ترانزیتی را دارا می باشند و از این رو بندرانزلی اهمیت بالا و نقش پر رنگی خواهد داشت.

وی ادامه داد: این دو بندر دارای ظرفیت های مناسب و خوبی بوده اما برخی از ظرفیت های آنان مغفول مانده است که باید احیا شود.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با بیان اینکه مجتمع بندری انزلی سابقه بالایی در امر تخلیه و بارگیری کالا داشته، ادامه داد: هدف از اعلام داشتن منطقه ای به نام منطقه آزاد ایجاد سرمایه گذاری، تولید و صادرات با تسهیلات بوده و برای اینکه بتوانیم تمام شاخصه های یک منطقه آزاد را داشته باشیم وجود منطقه آزاد انزلی در کنار مجتمع بندری انزلی موجب شده که مکمل یکدیگر در این موضوع باشند.

وی با اشاره به آینده روشن بندرانزلی تصریح کرد: با توجه به برنامه های راهبری و استراتژیک ایران و روسیه در بخش کریدور نوستراک، آینده را بسیار روشن می بینم و باید هرچه سریع تر این کریدور شکل بگیرد هرچند هم اکنون با ظرفیت محدود نیز قابل شکل گیری و راه اندازی است.

 مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه اتصال راه آهن به دو بندر انزلی و اتصال بندر شهید شهید بهشتی چابهار به زاهدان زنجیره کریدور شمال جنوب را تکمیل خواهد کرد، اذعان داشت: با توجه به اینکه مجتمع بندری انزلی در محور این کریدور قرار گرفته افق روشن و رو به رشدی را خواهد داشت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet