هدر موبایل
1386/08/29 14:53:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

حسینی: همه باید انتخابات مجلس هشتم را بعنوان هدف عالی مورد توجه قرار دهند

حسینی گفت: با توجه به نزدیکی انتخابات مجلس هشتم، شایسته است تمامی احزاب، شخصیتها، گروهها و رسانه‌ها به فرموده رهبر معظم انقلاب، انتخابات را بعنوان هدف عالی و شیرین مورد توجه قرار دهند.

به گزارش خانه ملت، متن کامل سخنان سیدحسین حسینی نماینده، فریمان، سرخس، احمدآباد و رضویه به عنوان اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس به شرح ذیل است:

خداوند را شاکریم که امروز نظام جمهوری اسلامی در اوج اقتدار و عزت است و پشتیبانی این اقتدار، اسلامیت، حقگرایی و حضور آگاهانه مردمی است که همواره آماده‌اند تا در دفاع از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن گوش به فرمان رهبر و مقتدای خود جانفشانی و ایثار کنند.

ما افتخار داریم که به رغم همه توطئه‌ها و کارشکنی‌های اردوگاه کفر و استکبار و عوامل داخلی آنان، نظام جمهوری اسلامی توانسته در ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، علمی و بین‌المللی، کارآمدی حکومت دینی را در عمل و بعنوان یک الگوی موفق حکومتی به دنیا عرضه نماید. اینک اعتماد به نفس ملی در زمینه‌های مختلف علمی‌، فناوری و سیاسی رو به گسترش بوده و صنعت سراسر وابسته و ابتدایی قبل از انقلاب تا سرحد دستیابی به صنایع پیچیده و حساس هسته‌ای و پیشرفت در صنایع جدید، نانوتکنولوژی و علوم وابسته و دهها موفقیت علمی دیگر در زمینه صنایع دفاعی و نظامی رشد و پیشرفت داشته است که بجاست از این تریبون مقدس زحمات، مجاهدات صدها دانشمند، پژوهشگر، همچنین مدیران پر تلاش که در این توفیقات سهیم و نقش آفرین بوده‌اند را ارج نهاده، صمیمانه از آنان تشکر و قدردانی نمایم.

دستگاه دیپلماسی کشور باتوجه به ابتکار، خلاقیت، مواضع روشنگرانه و مدبرانه رئیس‌جمهور محترم، ایران اسلامی را بعنوان یک کشور مقتدر و تأثیرگذار جهانی مطرح نموده که جا دارد از رئیس‌جمهور شجاع، صبور و اندیشمندمان صمیمانه تشکر و قدردانی نمایم.

اکنون شاهد آغاز دور دوم سفرهای استانی رئیس‌جمهور محترم و اعضای هیأت دولت به استانها هستیم. با توجه به اثرات ثمربخش و عدالت‌محور این سفرها که باعث پیشرفت و تسریع در امور عمرانی و خدمات‌رسانی به اقصی ‌نقاط  کشور گردیده، جا دارد از ایشان تشکر نمایم.

از رئیس‌جمهور محترم تقاضا دارم در دور دوم این سفرها با تصویب راهکارهای جدید برای توسعه و پیشرفت مناطق محروم و تمرکز زدایی از شهرهای بزرگ و واگذاری امور به مردم را وجهه همت خود قرار دهد و با کسانیکه در بدنه اجرایی در برابر تصمیمات دولت و مجلس کارشکنی می‌کنند، برخورد نماید.

امروز مجلس، همکار، همراه و پشتیبان دولت برای خدمت هر چه بیشتر به مردم است و آهنگ پرشتاب تحول و توسعه در کشور آینده‌ درخشانی را برای کشور و مردم نوید می‌دهد. مهمترین رخداد سالجاری برگزاری انتخابات مجلس هشتم است. لذا شایسته است تمامی احزاب، شخصیتها، گروهها و رسانه‌ها به فرموده رهبر معظم انقلاب انتخابات را بعنوان هدف عالی و شیرین مورد توجه قرار دهند.

 این انتخابات صرف‌نظر از نتیجه آن، تأثیر مهم و سرنوشت‌سازی در استحکام پایه‌های انقلاب اسلامی و امنیت ملی کشور خواهد داشت. لذا شایسته است تا گروهها، جناحها و جریانات درون نظام با پرهیز از تخریب و فضاسازی بیهوده تلاش و اهتمام خود را برای حضور حداکثری مردم در انتخابات آینده متمرکز نمایند.

از نکات مهم و اساسی در مدت باقیمانده از عمر مجلس هفتم، حمایت از برنامه‌ها و اهداف دولت اصولگرا و انتقادات غیر منصفانه از دولت نهم به معنای تضعیف اصولگرایی است.

مجلس هفتم و دولت نهم که برخاسته از متن جریان اصولگرایی است، در طول حیات خود دستاورهای ارزنده‌ای داشته‌اند و راهبرد اساسی خود که مبتنی بر خدمت بی‌منت به مردم، توسعه و تعالی کشور، مهرورزی، گسترش عدالت و مبارزه با تبعیض است را با جدیت هر چه تمامتر ادامه خواهند داد.

اینروزها با نزدیک شدن به ایام برگزاری انتخابات تلاش برخی از افراد و جریانات افراطی بر عملیات روانی و تخریبی علیه دولت و مجلس متمرکز گردیده تا با ایجاد انفعال و تفرقه در اردوگاه اصولگرایان، قدرت بیان حقایق و فعالیتها از آنها سلب شود، لذا اصولگرایان باید اتحاد و همکاری را بعنوان یک استراتژی دائم مورد عمل قرار دهند.

وجود برخی نارساییها و مشکلات در بدنه و سیستم اجرایی و بروز گرانی و کارشکنی ها بعنوان یک واقعیت، قابل انکار نیست. لیکن اینها هزینه‌های اجرای عدالت و رفع تبعیض‌هاست که البته می‌بایست با اهتمام دولت و مجلس و با سرعت و دقت مرتفع شود.

از نکات بسیار مهم، ضرورت توجه هر چه بیشتر دولت و مجلس به اقشار ضعیف و کم درآمد است و لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با گرانی کالاها و خدمات است که می‌بایست بویژه دست‌اندرکاران امور اجرایی کشور تلاش مضاعفی را در این خصوص مبذول نمایند.

روند رو به گسترش آسیبهای اجتماعی، زنگ خطر تهدیدِ سلامت اجتماعی کشور را به صدا درآورده است. لذا دولت و مجلس با همکاری و تعامل بیشتر می‌بایست سازمانهای تخصصی را تحت‌الشعاع خود قرار دهند.

در پایان مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه فریمان، سرخس، احمدآباد و رضویه مشهد را به استحضار مردم خوبمان می‌رسانم.

1 ـ از وزیر محترم نیرو و جهاد کشاورزی تقدیر و تشکر می‌کنم برای حل مشکلات چندین‌ساله کشاورزان پایین‌دست سد فریمان.

2 ـ ضمن تشکر از وزارت مسکن و شهرسازی نسبت به تحویل ساختمان بیمارستان شهرستان سرخس که از آرزوهای دیرینه این مردم سختکوش بوده است، از وزیر محترم بهداشت و درمان می‌خواهم هر چه سریعتر نسبت به تجهیز و آماده نمودن این بیمارستان اقدام لازم مبذول فرماید.

3 ـ باتوجه به مصوبه هیأت‌ محترم وزیران مبنی بر احداث جاده سیاحتی میامی به بزنگان از بخش رضویه مشهد و انجام مطالعه کارشناسی مربوطه، از وزیر محترم راه و ترابری می‌خواهم که دستور تسریع درآغازعملیات اجرایی این مسیر صادر نمایند.

4 ـ از وزیر محترم جهاد کشاورزی می‌خواهم که هر چه سریعتر نسبت به وضعیت آذوقه دامی که دامداران عزیز کل کشور را رنجانده است، عنایت خاصی را داشته باشند.

5 ـ  وزیر محترم راه و ترابری نسبت به تسریع در عملیات جاده‌های فریمان ـ سنگ‌بست شهرستان مشهد و همچنین جاده مشهد ـ سرخس که از بار ترافیکی بالایی برخوردار است، عنایت بفرمایند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet